Pięć najtrudniejszych ćwiczeń z taśmami typu mini band. Ten trening pokaże, czy masz silne mięśnie ramion

Jeżeli domowe treningi przestają ci wystarczać, warto spróbować włączyć do rutyny nowe ćwiczenia. Te wykonasz z taśmami typu mini band. Zestaw nie należy do najprostszych, ale przynosi świetne rezultaty.

Nasze podejście do treningów w czasie pandemii musiało ulec zmianie. Na szczęście w sieci możemy znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji, w jaki sposób urozmaicić sobie ten czas w domu. Jeżeli szukacie czegoś, co przetestuje waszą kondycję i nada nowe tempo - zestaw tych ćwiczeń będzie w sam raz.

Zobacz wideo Maja Bohosiewicz w intensywnym treningu z taśmami oporowymi

Pięć ćwiczeń z taśmami mini band. Sprawdź, czy dasz radę je wykonać

Ćwiczenie pierwsze

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Taśmę załóż na wysokość nadgarstków. Podnieś ręce do góry i umieść je nad głową. Zrób wydech, opuść dłonie w dół i rozluźnij nieco taśmę. Razem z wdechem, z powrotem napnij taśmę i ponownie unieś ręce nad głowę. Zrób w ten sposób 10 powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Pozostań w pozycji wyjściowej z poprzedniego ćwiczenia. Tym razem umieść ręce z naciągniętą taśmą na wysokości oczu. Zrób wdech i rozciągnij taśmę tak mocno, jak potrafisz. Przytrzymaj kilka sekund, po czym z wydechem rozluźnij ręce. Zrób pięć powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie 

Klęknij na podłodze, umieszczając z tyłu prawą nogę i załóż taśmę pod podeszwę lewej stopy. Drugi koniec taśmy złap w lewą dłoń. Prawą rękę oprzyj na biodrze, lewą o lewe kolano. Postaraj się napiąć taśmę razem z wdechem, z wydechem rozluźnij mini band oraz napięte mięśnie. Zrób pięć powtórzeń na każdą rękę.

Ćwiczenie czwarte

Zejdź do klęku podpartego i zaczep taśmę o nadgarstki. Napnij taśmę, a następnie zacznij odwodzić lewą dłoń w lewy bok, po pięciu powtórzeniach wróć do centralnej pozycji, po czym wykonaj pięć powtórzeń na prawą rękę.

Ćwiczenie piąte

Wróć do pozycji stojącej, a taśmę przesuń tak, aby znalazła się tuż nad nadgarstkami. Unieś ręce nad głowę, napinając taśmę, przytrzymaj kilka sekund i opuść ręce na wysokość twarzy, cały czas utrzymując napiętą taśmę. Zrób pięć powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.