Nie masz maty, ale chcesz wytrenować brzuch? Te ćwiczenia wykonasz na stojąco

Jeśli twoim celem treningowym jest płaski brzuch, ale nie lubisz ćwiczeń na macie, ten plan przypadnie ci do gustu.

Mocny, płaski brzuch z lekko zarysowanymi mięśniami to marzenie wielu z nas. Bardzo często jednak polecane ćwiczenia do wykonania na macie nie odpowiadają nam, z wielu różnych powodów. Ale nie wszystko stracone. Efektywne ćwiczenia można też wykonać w pozycji stojącej.

Zobacz wideo Domowa tabata z Kasią Dziurską

Ćwiczenia na płaski brzuch, które wykonasz w pozycji stojącej

Ćwiczenie pierwsze

Stań prosto, rozstawiając nogi na szerokość ramion. Unieś wyprostowane ręce przed siebie. Następnie wykonaj trucht w miejscu z wysokim uniesieniem kolan. Kontynuuj przez 60 sekund.

Ćwiczenie drugie

Pozostań w tej samej pozycji. Następnie wykonaj jak najniższy przysiad, jednocześnie przyciągając ręce do klatki piersiowej. Wstań i powtórz ćwiczenie jeszcze 15 razy.

Ćwiczenie trzecie

Tym razem, ciągle zaczynając ciągle od tej samej pozycji wyjściowej, przyciągnij do siebie lewe kolano, równocześnie pochylając klatkę piersiową do przodu. To samo zrób, unosząc prawe kolano. Na każdą stronę wykonaj po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie czwarte

Następne ćwiczenie zacznij od przyjęcia wyprostowanej pozycji i rozkroku nieco większego niż na szerokość ramion. Ręce wciąż są wyprostowane przed tobą. Unieś wtedy w górę wyprostowaną lewą nogę i postaraj się dotknąć do lewej dłoni. Jednocześnie zegnij delikatnie kolano prawej nogi. To samo powtórz na drugą stronę. Wykonaj w ten sposób 20 powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Weź w dłonie jednolitrową butelkę wody i umieść ją nad głową na wyprostowanych rękach. Zrób rozkrok na szerokość bioder. Ćwiczenie polega na delikatnym przechyleniu tułowia i rąk z butelką raz na lewą, raz na prawą stronę. Wykonaj w ten sposób 10 powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Agora SA