Joga dla biegaczy. Te pozycje pomogą w rozciągnięciu ścięgien podkolanowych, pośladków oraz w stabilizacji bioder

Joga może pomóc rozciągnąć te mięśnie, które pracują podczas biegania. Ćwiczenia są proste i mogą wiele zmienić.

Dynamiczna joga to świetny sposób na wzmocnienie mięśni nóg oraz wyćwiczenie stabilizacji bioder. Na te zalety treningu powinny zwrócić uwagę zwłaszcza osoby, które regularnie biegają. Wzmocnione i uelastycznione mięśnie to mniejsze ryzyko kontuzji oraz większy komfort podczas treningu. 

Zobacz wideo Anka Dziedzic pokazała proste ćwiczenia na płaski brzuch

Joga dla biegaczy - zestaw ćwiczeń

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się na plecach, ustaw stopy na macie tak, aby pięty znalazły się w linii z biodrami. Zrób wdech, wciskając stopy w podłoże, aby aktywować pośladki i ścięgna podkolanowe. Zrób wydech, ściskając uda i unosząc biodra z podłogi. Podnieś palce, naciskając pięty i triceps, aby podnieść biodra wyżej. Wykonaj w ten sposób 10-15 oddechów.

Ćwiczenie drugie

Zacznij od pozycji klęku podpartego, z dłońmi rozstawionymi na szerokość ramion, a kolanami pod biodrami. Zrób wdech, wciskając stopy w podłogę. Podczas wydechu unieś kolana oraz biodra nad matę, głowę schowaj między ramionami. Poczuj, jak rozciągają się mięśnie pleców i nóg. Zrób 10 głębokich oddechów.

Ćwiczenie trzecie

Z pozycji psa z głową w dół (czyli z poprzedniego ćwiczenia), wysuń prawą stopę do przodu i opuść lewe kolano na matę, rozluźniając ramiona i wydłużając kręgosłup. Oprzyj prawą dłoń na prawym kolanie i odwróć tułów w prawą stronę. Powinnaś poczuć rozciągające się mięśnie. Zrób trzy głębokie oddechy, po czym zmień strony i powtórz całą sekwencję.

Ćwiczenie czwarte

Stań prosto, zrób lewą stopą wypad do tyłu. Następnie opuść klatkę piersiową do przodu, aby utworzyć ukośną linię od czubka głowy do lewej pięty. Postaraj się oprzeć obie dłonie o podłogę, prostując ręce w łokciach. Upewnij się, że biodra są wyprostowane. Jeżeli jeszcze nie jesteś w stanie sięgnąć dłońmi do podłogi, oprzyj je o książki lub bloczek do jogi. Na każdą stronę zrób 5-10 oddechów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.