Naukowcy nie mają wątpliwości. Te sporty przynoszą najlepsze korzyści dla naszego zdrowia

Spacery, skakanie na skakance, pływanie, a może jazda na nartach? Co, według naukowców, najbardziej przysłuży się naszemu zdrowiu?

Magazyn "Eating Well" podał niedawno wyniki badań powstałych w oparciu o dane z The Copenhagen City Heart Study. Specjaliści przeanalizowali materiały gromadzone w ciągu 25 lat. Obserwowanie ponad 8500 osób sprawiło, że badanie można uznać za naprawdę miarodajne. 

Zobacz wideo Szybkie treningowe wyzwanie z deską

Te sporty najlepiej wpływają na nasze zdrowie. Poznaj szóstkę

Po dokładnym przejrzeniu wszystkich materiałów specjaliści przedstawili listę składającą się z kilku popularnych sportów. Uprawiacie jeden z nich? Świetnie! W ten sposób możecie zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób. Naukowcy polecają:

  • tenis;
  • badminton;
  • piłkę nożną;
  • jazdę na rowerze;
  • pływanie;
  • bieganie.

Co ciekawe, wcale nie musimy trenować wyżej wymienionych dyscyplin wyczynowo. Bardzo ważna jest oczywiście regularność. Nie oznacza to jednak, że od razu musimy zostać wyczynowcami.

Co wynika z powyższego zestawienia?

Warto zwrócić uwagę na to, że każda z powyższych aktywności wpływa na nasz układ oddechowy i wydolnościowy. Zarówno tenis, jak i jazda na rowerze czy pływanie poprawiają krążenie, regulują ciśnienie krwi, jak również wymagają odpowiedniej techniki oddychania. Lepsza praca płuc i serca to dotlenienie całego organizmu, a także spalanie zbędnych kalorii.

Trening w grupie równa się lepszym efektom?

Ciekawe wnioski zostały też wyciągnięte przez japońskich naukowców, którzy zauważyli, że osoby uprawiające sporty zespołowe lub ćwiczące w grupach rzadziej chorują. Według specjalistów, jeśli nie trenujemy samotnie a w towarzystwie, łatwiej jest nam wykonywać poszczególne ćwiczenia, mamy większą motywację i łatwiej jest nam wprowadzać inne zdrowe nawyki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.