"Bieganie zmieniło moje życie". Gabriela przeszła ogromną metamorfozę w ciągu jedenastu miesięcy

Gabriela Portillo postanowiła, że jeszcze przed trzydziestką zmieni swoje życie. Kobieta od dzieciństwa walczyła z nadwagą. Jej celem stała się utrata zbędnych kilogramów.

Gabriela napisała na Instagramie, że dodatkowe kilogramy towarzyszyły jej już od dziecka. Początkowo kobieta w ogóle nie przywiązywała większej uwagi do swojej tuszy, nie będąc świadoma, że może ona być przyczyną późniejszych problemów zdrowotnych. Sytuacja znacznie się pogorszyła, gdy Gabriela poszła na studia. Waga jeszcze wzrosła, a młoda kobieta zaczęła mieć nawracające silne bóle stawów, głowy oraz pleców. Wtedy zdała sobie sprawę, że musi coś z tym zrobić.

Zobacz wideo Niesamowita metamorfoza! Kamila Saganowska schudła prawie 20 kg!

Czas diet i błędów, czyli błędne koło i efekt jo-jo

W najgorszym momencie Gabriela ważyła 92 kilogramy, co przy jej wzroście było już znaczną nadwagą. Wtedy Portillo zaczęła próbować wszystkich modnych diet, które obiecywały szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Niestety, efekty utrzymywały się krótko, a waga szybko wracała, a czasem oscylowała w granicach 100 kilogramów. Zrezygnowana Gabriela na kilka lat porzuciła marzenia o pozbyciu się nadwagi i próbowała zaakceptować swoje ciało. Pewnego dnia, gdy kobieta chciała zapiąć płaszcz zimowy, zdała sobie sprawę, że nie jest w stanie tego zrobić. Miarka się przebrała, a tłumione przez miesiące emocje znów wyszły na pierwszy plan. Gabriela zawzięła się i postanowiła, że tym razem nie odpuści.

Bieganie okazało się złotym środkiem

Tym razem Portillo postanowiła połączyć dietę z ćwiczeniami. Po namyśle stwierdziła, że najlepszą dla niej formą aktywności będzie bieganie. I to był strzał w dziesiątkę. Gabriela w ciągu siedmiu miesięcy zrzuciła aż 30 kilogramów. To była wyjątkowo trudna praca, wymagająca ogromnej samodyscypliny. Choć początki były trudne, w końcu bieganie dla Gabrieli stało się sposobem nie tylko na spalanie zbędnych kalorii, lecz także na podniesienie komfortu psychicznego.

Bieganie odmieniło moje życie. W październiku 2020 przebiegłam swój pierwszy półmaraton. Nie mogłam uwierzyć, że ta sama dziewczyna, która nie była w stanie przebiec kilkuset metrów, teraz w ciągu miesiąca potrafi zrobić 160 kilometrów - wspomina Gabriela na Instagramie.

Portillo cały czas biega regularnie i obecnie nie wyobraża sobie tygodnia bez takiej formy treningu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA