Pięć ćwiczeń rozciągających, które warto wykonać po każdym treningu. Tak rozluźnisz się po intensywnym wysiłku

Zanim złapiesz za ulubioną potreningową przekąskę i zakończysz ćwiczenia, zrób kilka powtórzeń pozycji, które odprężą ciało.

Schłodzenie organizmu po treningu jest tak samo ważne, jak rozgrzewka na samym początku zajęć. Poświęcenie kilku minut po zakończonych ćwiczeniach na unormowanie tętna i rozluźnienie napiętych po wysiłku mięśni przynosi niesamowitą ulgę. 

Zobacz wideo Kate Hudson trenuje na domowej siłowni

Pięć ćwiczeń rozluźniających, które warto wykonać po intensywnym treningu

Ćwiczenie pierwsze

Uklęknij na macie z prawą nogą ustawioną do przodu - stopa na podłodze, kolano zgięte, znajdujące się w jednej linii z kostką, aby utworzyć kąt 90 stopni. Wyprostuj dolną część pleców i wysuń miednicę do przodu, tworząc zaokrąglony kształt. Rozluźnij ramiona, ręce opuść w dół, brodę skieruj  do klatki piersiowej, aby jednocześnie delikatnie rozciągnąć szyję. Kolano lewej nogi powinno opierać się o podłogę. Po minucie zamień pozycje nóg.

Ćwiczenie drugie

Do tego ćwiczenia możesz użyć opaski, ręcznika lub paska do jogi. Chwyć pasek, tak aby ręce były rozstawione na szerokość barków i wyciągnij ramiona nad głowę. Zegnij łokcie, umieszczając je po obu stronach ciała, a następnie, podnieś je na wysokość ramion, aby utworzyć dwa kąty 90 stopni. Trzymaj pozycję przez 30 sekund.

Ćwiczenie trzecie

Przyjmij pozycję klęku podpartego. Następnie pochyl głowę w dół, jednocześnie robiąc plecami koci grzbiet. Przytrzymaj pozycję 15 sekund, po czym delikatnie unieś głowę w górę, a plecy wygnij w przeciwnym kierunku, przyjmując w ten sposób pozycję znaną w jodze pod nazwą krowy. Wytrzymaj w pozie kolejne 15 sekund

Ćwiczenie czwarte

Połóż się plecami na macie, stopy postaw na podłodze, zginając tym samym nogi w kolanach. Następnie wypchnij biodra i podnieś je w górę. Napnij pośladki i przetrzymaj pozycję przez 30 sekund.

Ćwiczenie piąte

Wróć do klęku podpartego. Następnie jedną dłoń umieść za głową, tym samym zginając rękę w łokciu. Wtedy skieruj tę rękę na zewnątrz ciała, obracając w tym samym kierunku głowę i klatkę piersiową. Po 15 sekundach wróć do środkowej pozycji. Powtórz ćwiczenie na drugą stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.