Chcesz zadbać o formę do lata? Najwyższy czas wziąć się do pracy! Trenerzy mają kilka porad

Wiosenna aura za oknem sprzyja podejmowaniu się różnych wyzwań. W tym tych dotyczących zmianu trybu życia na bardziej aktywny. Jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy do lata - jeszcze zdążysz! Kieruj się poniższymi wskazówkami.

Powoli pogoda za oknem zaczyna nam obwieszczać koniec chłodnych miesięcy. Jeżeli słońce sprawia, że jesteście bardziej zmotywowani i chętni do zaprowadzenia zmian, warto tę sposobność wykorzystać i zrobić coś dla siebie. Zadbanie o lepszą formę to nie tylko walka z nadprogramowymi kilogramami, lecz także praca nad kondycją i pielęgnowanie zdrowia. Jeżeli wcześniej nie przywiązywaliśmy zbytniej uwagi do częstszej aktywności fizycznej, zwróćmy uwagę na to, co nam polecają trenerzy.

Zobacz wideo Kasia Dziurska przygotowała domowy trening na uda i pośladki

Wróć do formy przed latem - trzymaj się wskazówek od profesjonalistów

Zacznij od uporządkowania priorytetów

Wiele trenerów zauważa, że jest to podstawowy błąd na samym początku rozpoczynania regularnych treningów. Często dajemy się złapać w pułapkę, próbując zrobić zbyt dużo (a do tego w krótkim czasie). Szybkie spalenie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym porządnym wzmocnieniu mięśni jest trudnym zadaniem, szczególnie gdy wyznaczymy sobie mało czasu na zrealizowanie zadań. Skupmy się zatem na początek na jednym celu.

Nie pomijaj diety

Nie bez powodu specjaliści często podkreślają, że sześciopak zaczyna się robić w kuchni. Zbilansowana dieta jest kluczem do zadbania o sylwetkę i to właśnie od jej zmiany powinniśmy zacząć. Dobry jadłospis powinien zawierać wszystkie potrzebne składniki odżywcze, witaminy i minerały, równoważąc to wszystko odpowiednio dobraną liczbą kalorii.

Ćwicz mądrzej, a nie ciężej

Podczas całej sesji ćwiczeń naprawdę liczy się każda minuta. Warto też pamiętać, że dobrze jest co pewien czas zmieniać rutynę wykonywanych treningów i urozmaicać je o różne pozycje. W ten sposób ciało nie przyzwyczaja się do danego ciągu ruchów i każde zajęcia będą dla niego wyzwaniem.

Nie żałuj sobie snu i czasu na regenerację

Zbyt mała ilość snu oraz brak dnia wolnego od ćwiczeń skończy się tym, że narazimy ciało na kontuzje i wyczerpanie. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację, aby się wzmacniać. Niedobór snu sprawia, że tracimy zdolność koncentracji, mamy problem z właściwą koordynacją,  a my sami łatwiej się stresujemy. Optymalna długość snu zależy od wieku, ale przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien przesypiać od siedmiu do dziewięciu godzin w ciąg doby.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.