Anna Lewandowska przeszła na popularną dietę i ocenia jej efekty. Trenerka zauważyła kilka pozytywnych zmian

Anna Lewandowska od kilku miesięcy stosuje dietę, która w ostatnich latach jest bardzo popularna. Wśród znanych wielbicielek tej metody żywieniowej znajduje się m.in. Jennifer Aniston czy Reese Witherspoon. Jak ocenia ją trenerka?

Anna Lewandowska dodała wpis na InstaStories, w którym podzieliła się z obserwatorami podstawowymi informacjami na temat diety, którą ostatnio stosowała. Trenerka postanowiła zebrać w pigułkę wszystkie najważniejsze wnioski, aby internauci sami mogli zadecydować, czy takie efekty im odpowiadają. O jaką dietę chodzi?

Zobacz wideo Anna Lewandowska podzieliła się szybkim intensywnym treningiem

Anna Lewandowska od pewnego czasu stosuje popularną dietę

Trenerka kilka miesięcy temu zdecydowała się przejść na dietę IF (ang. Intermitten Fasting), czyli popularny ostatnio post przerywany. Lewandowska wybrała ten model odżywiania, aby zobaczyć, czy rzeczywiście przyspieszy on efekty treningów, zbilansowanej diety oraz suplementacji. Od listopada Anna stosowała dietę IF, pamiętała o uzupełnianiu witamin i minerałów, a treningi odbywały się cztery lub pięć razy tygodniowo.

Dieta IF polega na stosowaniu postu naprzemiennie z okresami, w których w określonych porach możemy normalnie się odżywiać. Podczas tzw. okien żywieniowych należy zadbać o kaloryczność spożywanych posiłków oraz ich prawidłowe zbilansowanie - przypomina trenerka.

Anna Lewandowska ocenia efekty diety IF

W ciągu ostatnich miesięcy Lewandowska zauważyła znaczące zmiany, które były możliwe, dzięki zastosowaniu postu przerywanego. Trenerka zwróciła uwagę, że od czasu przejścia na IF:

  • poprawiła się jakość snu;
  • organizm szybciej się regenerował;
  • tkanka tłuszczowa spalała się szybciej, dzięki czemu powrót do formy sprzed ciąży był znacznie łatwiejszy;
  • uregulował się poziom cukru we krwi, a niespodziewane napady głodu odeszły w zapomnienie.

Bardzo ważnym efektem dla Lewandowskiej jest zmniejszenie się zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie:

a w konsekwencji poprawa parametrów metabolicznych i redukcja masy ciała - dodaje na InstaStories.

To z całą pewnością ważny zbiór informacji dla wszystkich osób, które zastanawiają się nad wypróbowaniem postu przerywanego. Pamiętajmy jednak, aby przerwa między ostatnim a pierwszym posiłkiem nie była zbyt długa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.