Trening ramion w domu. Te ćwiczenia wzbogacą rutynę. Nie potrzebujesz do nich sprzętu

Domowe treningi dla wielu osób stały się stałym elementem tygodniowego harmonogramu. Ćwicząc nogi, brzuch czy plecy nie zapominajmy o ramionach. Oto kilka pozycji, które zaangażują do pracy tę część ciała.

Jeżeli ćwiczenia ramion kojarzą ci się wyłącznie z wyciskaniem hantli, najwyższy czas to zmienić. Trening wzmacniający tę część ciała może ją jednocześnie wysmuklać, a nie powodować rozrostu tkanki mięśniowej. Jak ćwiczyć ramiona w domu? Podpowiadamy!

Zobacz wideo Szybkie treningowe wyzwanie z deską

Domowe ćwiczenia na mocne i smukłe ramiona

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od zejścia do pozycji klęczącej, z nogami rozstawionymi na szerokość bioder, aktywując w ten sposób wewnętrzną część ud. Następnie, nie wyginając pleców, unieś ręce rozstawiając je prostopadle do ciała. Zacznij powoli robić całymi ramionami małe kółka. Kontynuuj przez osiem głębokich oddechów. Potem powtórz, zaczynając kręcić rękoma w przeciwnym kierunku.

Ćwiczenie drugie

Pozostając w tej samej pozycji, co podczas pierwszego ćwiczenia, zegnij przedramiona i przyciągnij je w stronę klatki piersiowej. Wyprostuj ramiona i powtórz przynajmniej osiem razy.

Ćwiczenie trzecie

Przejdź do pozycji deski na wyprostowanych ramionach. Następnie szybkim ruchem naprzemiennie przyciągaj lewe kolano do prawego łokcia oraz prawe kolano do lewego łokcia.

Ćwiczenie czwarte

Przyjmij pozycję klęku podpartego. Zwróć uwagę na to, aby dłonie znalazły się dokładnie pod ramionami. Ćwiczenie polega na ugięciu rąk w łokciach, przybliżeniu tym samym czoła do podłogi i pochyleniu pleców. Zejdź tak nisko, jak tylko umiesz. Zrób tyle powtórzeń, ile zdążysz w przeciągu minuty.

Ćwiczenie piąte

Wróć do klęku podpartego. Ta pozycja jest rozbudowaniem poprzedniego ćwiczenia. Podczas pierwszej części prostujemy i unosimy w górę lewą nogę, a następnie powtarzamy kroki z pozycji czwartej. Po minucie zmieniamy nogę i kontynuujemy przez kolejnych sześćdziesiąt sekund.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.