Jak urozmaicić domowe ćwiczenia na smukłe nogi? Z tym treningiem Halle Berry nie ma mowy o nudzie

Instagram Halle Berry to prawdziwa skarbnica treningowych inspiracji. Aktywność fizyczna jest dla aktorki wielką pasją. Jakie ćwiczenia poleca na smukłe nogi?

Halle Berry podejmuje wiele współprac, które mają na celu promocję zdrowego trybu życia. Gwiazda ma również własną firmę, zajmującą się sprzedażą akcesoriów treningowych, w tym niezastąpionych skakanek czy ciężarków, które mocujemy przy nadgarstkach. Podczas domowych ćwiczeń wieje nudą i nie wiesz, co z tym zrobić? Wypróbuj poniższy zestaw od Berry.

Zobacz wideo Halle Berry zabrała syna na trening

Trening na smukłe nogi. Ćwiczenia poleca Halle Berry

Każde z poniższych ćwiczeń wykonaj w trzech-pięciu rundach po dziesięć powtórzeń. Bloczek do jogi możesz zastąpić butelką z wodą, kartonowym pudełkiem lub innym stabilnym przedmiotem.

Ćwiczenie pierwsze

Stań na lewym końcu maty, następnie oderwij się od podłoża, skacząc i lądując na stopie prawej nogi. Zaangażuj w ruch ręce, poruszając nimi w taki sposób, jak łyżwiarz podczas szybkiej jazdy. Lewa noga w momencie lądowania musi znaleźć się za prawą nogą. Powtórz skok na drugą stronę. Wykonaj wskazaną liczbę powtórzeń. 

Ćwiczenie drugie

Załóż taśmę oporową nad kolana. Następnie napnij ją, ustawiając nogi w lekkim rozkroku. Wykonaj przysiad, dotknij jedną dłonią do podłogi, wyjdź z figury wyskokiem. W czasie skoku obróć ciało o 180 stopni i wyląduj w pozycji kucającej.

Ćwiczenie trzecie

Ustaw dwa bloczki do jogi przed matą (bloczki powinny być oddalone od siebie na długość maty). Zapewnij sobie wystarczająco dużo miejsca, abyś mógł wyobrazić sobie dużą literę V między tobą a dwoma bloczkami. Zacznij od przyjęcia pozycji sprinterskiej. Następnie podbiegnij do jednego bloku i dotknij go dłonią, a następnie wróć do punktu wyjścia i dotknij ziemi. Powtórz to samo, tym razem podbiegając do drugiego bloczka. Powtórz w sumie dziesięć razy.

Ćwiczenie czwarte

Zostaw bloczki w tym samym miejscu. Stań na macie, na wysokości jednego akcesorium i skokiem przejdź na wysokość drugiego. Wróć do startowej pozycji, biegnąc do tyłu. Zrób dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Przełóż bloczki tak, aby pozostawały w tej samej odległości, ale znalazły się na środku maty. Następnie wykonaj szybkim truchtem dziesięć ósemek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.