Anna Lewandowska opowiedziała o nawykach żywieniowych podczas świąt. Jak zadbać o zdrową Wielkanoc?

Anna Lewandowska zauważa, że czas świąteczny, pod względem jedzeniowym, jest dla wielu osób prawdziwym wyzwaniem. Trenerka ma dla nas kilka wskazówek.

Anna Lewandowska w ostatnim wpisie na blogu podkreśla, że okres świąteczny jest czasem, gdy pozwalamy sobie na relaks w rodzinnym gronie. Niestety jest to też moment, w którym jesteśmy wystawieni na wiele pokus. Jeżeli przez cały rok pilnujemy diety, święta są poważną próbą. Jak podejść do świąt z głową?

Zobacz wideo Anna Lewandowska o samoakceptacji i dążeniu do "ideału"

Zdrowe święta? Zasady, które warto wypróbować

Jak sama trenerka przyznaje, bardzo trudno jest się uchować od wszelkich świątecznych pokus. Można jednak sprawić, że ten czas będzie choć trochę bardziej przyjazny naszej linii. Anna poleca kilka zasad.

  1. Spróbuj dodawać surowe warzywa do każdego posiłku - nie dość, że dostarczysz witamin, to na dłużej zapewnisz uczucie sytości. 
  2. Pozwól sobie na zjedzenie typowo świątecznych potraw, zamiast sięgać po np. chleb, kolejną porcję ziemniaków czy kupowane słodycze.
  3. Nakładaj na talerz mniejsze porcje - będziesz w stanie spróbować większej ilości potraw, nie najadając się już przy pierwszym daniu.
  4. Nie zapominaj o aktywnym wypoczynku - długi spacer po obiedzie wpłynie nie tylko na lepsze trawienie, lecz także dotleni cały organizm, a my poczujemy się lżej.
  5. Usprawnij procesy trawienne. Jest na to wiele sposobów; przeżuwaj dokładnie każdy kęs podczas jedzenia, do cięższych potraw możesz dodać kminek, który usprawni metabolizm. W ciągu dnia pilnuj też właściwego nawodnienia, starając się wypić zieloną herbatę lub gorącą wodę z cytryną. Te napoje doskonale wpływają na trawienie. Lewandowska poleca też sposób znany już przez nasze babcie; po obfitym posiłku dobrze jest wypić napar z kopru włoskiego, który ma zbawienny wpływ na nasze jelita i metabolizm.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.