Relaksujący trening pilatesu. Tak odprężysz się po całym tygodniu pracy. To naprawdę działa!

Praca z przy biurku niestety sprzyja powstawaniu większego napięcia mięśniowego. Z tego powodu, warto już dziś włączyć ćwiczenia, które przyniosą nam ulgę.

Dbanie o zdrowie powinno dotyczyć również naszego dobrego samopoczucia. Jeżeli w ciągu tygodnia większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej, a do tego nie mamy czasu na dłuższe spacery czy inną formę aktywności fizycznej, warto w weekend znaleźć choć kwadrans na pilates. Ćwiczenia z tego zakresu odprężają ciało i pomagają rozluźnić zesztywniałe mięśnie.

Zobacz wideo Domowa tabata z Kasią Dziurską

Domowy pilates - kilka prostych odprężających ćwiczeń

Ćwiczenie pierwsze

Stań prosto, następnie unieś jedno kolano do góry, potem odstaw prostą nogę do tyłu. Nie zapomnij o wydechu w trakcie wymachu nogi. Utrzymuj równowagę, napinając mięśnie brzucha. Poświęć pół minuty na każdą nogę.

Ćwiczenie drugie

Usiądź na macie, zegnij nogi w kolanach. Pomału przyciągnij kolana do klatki piersiowej, dłońmi złap się za uda pod kolanami, a łokcie skieruj na zewnątrz. Unieś nogi nad podłogę, jednocześnie odchylając plecy do tyłu. W ten sposób zrobisz tzw. kołyskę. Wykonaj kilkanaście powtórzeń, nie zapominając o głębokim oddychaniu.

Ćwiczenie trzecie

Połóż się na plecach, ręce umieść wzdłuż pleców, nogi zegnij w kolanach. Zrób głęboki wydech, jednocześnie napinając pośladki i unosząc biodra w górę. Następnie powoli, razem z kolejnym wydechem opuść biodra z powrotem na matę. Zrób w ten sposób 15 powtórzeń, za każdym razem utrzymując biodra w górze przez dwie lub trzy sekundy.

Ćwiczenie czwarte

Połóż się wygodnie na plecach, a nogi wyprostuj. Następnie, oderwij jedną nogę od podłogi i zegnij kolano tak, aby utworzyć kąt prosty. Złap oburącz zgiętą nogę pod kolanem i przyciągnij ją do siebie. Zrób 10-15 powtórzeń na każdą nogę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.