Kendall Jenner zdradziła tajniki swoich treningów. Ulubione domowe ćwiczenia trwają 11 minut

Kendall Jenner w rozmowie z australijskim wydaniem Vogue'a postanowiła opowiedzieć o tym, w jaki sposób pracuje nad mięśniami brzucha.

Kendall Jenner regularnie wrzuca na Instagram zdjęcia, które pokazują jej świetną sylwetkę. Modelka stale dba o utrzymanie kondycji, intensywnie ćwicząc m.in. kickboxing czy popularne pozycje na siłowni. Jeżeli chodzi o domową rutynę Jenner, jest ona zaskakująco przystępna dla osób, które nie wykonują często morderczych treningów.

Zobacz wideo Eva Longoria intensywnie ćwiczy na trampolinie

Trening Kendall Jenner - kilkanaście ćwiczeń, które przynoszą doskonałe efekty

Ćwiczenie pierwsze (30 sekund)

Zejdź do pozycji pompki, przedramiona połóż na macie tak, aby oprzeć o nie ciężar ciała. Napnij mięśnie brzucha i pośladków. Upewnij się, że plecy są w jednej linii. Przytrzymaj deskę przez wyznaczony czas.

Ćwiczenie drugie (30 sekund)

Podobnie jak w pierwszym ćwiczeniu, zejdź do pozycji deski, ale tym razem ręce są wyprostowane.

Ćwiczenie trzecie (30 sekund)

Zacznij od jednej strony, podpierając się przedramieniem i przyjmij pozycję deski bocznej. Trzymaj złączone stopy, ułożone jedna na drugiej, a następnie powtórz czynności z każdej strony po przytrzymaniu przez 15 sekund.

Ćwiczenie czwarte (pięć powtórzeń na każdą stronę)

Pozostań w pozycji z ćwiczenia trzeciego, a następnie pomału zegnij nogę znajdującą się na górze tak, aby dotknęła do łokcia ręki znajdującej się za głową. Po pięciu powtórzeniach zmień stronę.

Ćwiczenie piąte (15 sekund)

Rozpocznij w pozycji deski na prostych rękach, a następnie unieś prawą lub lewą rękę przed siebie, jednocześnie odrywając od ziemi nogę znajdującą się po przeciwnej stronie ciała. Powtarzaj naprzemienne ruchy przez 15 sekund.

Ćwiczenie szóste (15 sekund)

Wróć do pozycji deski na przedramionach, unieś ciało do przodu, aby unieść się na czubki palców u nóg. Wróć do pierwotnej pozycji i powtórz.

Ćwiczenie siódme (pięć powtórzeń na każdą stronę)

Zaczynając od wysokiej deski, podnieś kolano do łokcia po tej samej stronie, jednocześnie trzymając plecy płaskie i napięte. Zrób po pięć powtórzeń na każdą stronę.

Ćwiczenie ósme (20 powtórzeń)

Leżąc płasko na plecach ze stopami opartymi o podłogę i i ugiętymi kolanami, rozstawionymi na szerokość bioder, połóż ręce za głową i unieś górną część ciała. Upewnij się, że nie nadwyrężasz szyi, a zamiast tego angażujesz do pracy mięśnie brzucha.

Ćwiczenie dziewiąte (30 sekund)

Zaczynając w tej samej pozycji, co ćwiczenie ósme, wyprostuj nogi, a następnie zegnij jedno kolano w kierunku głowy i opuść przeciwległy łokieć w dół, aby dotknąć zgiętego kolana. Powtórz po drugiej stronie i powtarzaj przez 30 sekund.

Ćwiczenie dziesiąte (dwadzieścia sekund)

Pozostań w pozycji z poprzedniego ćwiczenia, ale tym razem zgięte w kolanach nogi trzymaj złączone ze sobą. W ten sposób będziesz podnosić całą górną część ciała z ziemi, używając wyłącznie mięśni brzucha.

Ćwiczenie jedenaste (piętnaście powtórzeń)

Leżąc na plecach z rękami za głową, ułóż nogi w kształt romb tak, aby podeszwy stóp były ze sobą złączone. Potem najtrudniejsza część - spróbuj jednocześnie podnieść górną część ciała i przyciągnąć kolana do klatki piersiowej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA