Dziesięć minut spalania tłuszczu z brzucha. Prosty trening wykonasz w domu bez sprzętu

Walczysz z oponką? Ten trening HIIT jest idealny, aby szybciej osiągnąć cel, jakim jest płaski brzuch.

Nadprogramowa warstwa tłuszczu na brzuchu to jedna z najczęściej występujących form otyłości. I choć płaski brzuch zaczynamy robić w kuchni, warto się wspomóc ćwiczeniami, które spalają zbędne kalorie i podkręcają metabolizm.

Zobacz wideo Szybkie treningowe wyzwanie z deską

Trening HIIT, który przyspieszy spalanie tłuszczu z brzucha

Dynamiczny trening o wysokiej intensywności ze skocznymi elementami to prawdziwy hit pośród treningów spalających nadprogramowy tłuszcz. Dodatkowo ćwiczenia świetnie poprawiają kondycję. W miarę regularnych treningów zobaczysz, że poszczególne pozycje sprawiają coraz mniej trudności.

Rozgrzewka

Aby rozgrzać mięśnie przed większym wysiłkiem, zacznij od dwóch lub trzech minut rozgrzewki. Zrób kilkanaście pajacyków, pobiegaj w miejscu, wykonaj kilkanaście skrętoskłonów. Wtedy możesz przejść do właściwej części treningu.

Ćwiczenie pierwsze

Rozstaw stopy na szerokość ramion, następnie skokiem przejdź do pozycji przysiadu. Ponownie wykonaj skok, aby wrócić do pozycji stojącej. Powtarzaj przez dwie minuty.

Ćwiczenie drugie

Pozostań w rozkroku na szerokość ramion. Skokiem zejdź do kucania, oprzyj dłonie o podłogę i wykonaj skok nogami do tyłu. Skocz ponownie, aby stopy znalazły się w jednej linii z dłońmi. Skocz raz jeszcze, aby odbić się do pozycji stojącej. Zrób jak najwięcej powtórzeń w ciągu dwóch minut.

Ćwiczenie trzecie

Stań prosto, następnie odskocz do tyłu lewą nogą w taki sposób, aby lewe kolano dotknęło do podłogi, a prawa noga zgięła się pod kątem prostym. Skokiem zamień pozycję nóg. Kontynuuj przez dwie minuty.

Ćwiczenie czwarte

Zejdź do pozycji deski na wyprostowanych rękach. Następnie przyciągaj na zmianę lewe kolano do prawego łokcia, a prawe kolano do lewego. Postaraj się w ciągu dwóch minut utrzymać to samo tempo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.