Wypij ten napój pół godziny przed treningiem. Naukowcy potwierdzają, że w ten sposób szybciej spalamy tłuszcz

Badacze twierdzą, że wypicie tego napoju przed ćwiczeniami podniesie ich efektywność. Mają ku temu ważne powody.

Nie od dziś wiemy, że to, co znajdzie się na naszym talerzu oraz co wypijemy przed treningiem, wpłynie na późniejsze rezultaty. Naukowcy po analizie wielu przeprowadzanych badań wysnuli pewien wniosek i powiedzieli, co warto wypić przez wyjściem na siłownię czy na jogging po parku.

Zobacz wideo Kasia Dziurska zaprezentowała domowe ćwiczenia na ramiona

Pół godziny przed planowanymi ćwiczeniami sięgnij po ten napój

Według naukowców, przez treningiem warto wypić... filiżankę mocnej kawy. Jaki ma związek z naszą kondycją? 

Wyniki naszego badania wykazały, że spożycie kofeiny 30 minut przed wykonaniem aerobowego testu wysiłkowego zwiększyło maksymalne utlenianie tłuszczu podczas ćwiczeń, niezależnie od pory dnia - oznajmił Francisco José Amaro-Gahete, profesor fizjologii na hiszpańskim Uniwersytecie w Granadzie, główny autor przeprowadzanych badań.

Eksperyment dostarczył danych, według których już 3 miligramy kofeiny na kilogram masy ciała sprawia, że zwiększa się tempo spalania tłuszczu podczas treningu. Naukowcy dodają jednak, że nie należy przesadzać w drugą stronę. Dostarczenie np. 9 miligramów kofeiny na kilogram ciała może powodować skutki uboczne. Co ciekawe, analizy wykazały, że napój najlepiej działa po południu - lepsze efekty uzyskały osoby, które zdecydowały się na trening i kawę o późniejszej porze.

Naukowcy dodają też, że nie ma znaczenia, jaki sport uprawiasz. Napój pomógł koszykarzom, siatkarzom, piłkarzom, a nawet osobom trenującym narciarstwo biegowe. Filiżanka kawy na 30 minut przed ćwiczeniami zawsze się sprawdzi. Z tych wiadomości na pewno ucieszy się każdy kawosz!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.