Treningi, podczas których spalisz więcej kalorii, niż w trakcie biegania. Oto nasze top pięć

Nie każdy lubi biegać. Wiele osób zauważa też, że jogging wcale nie spala aż tak dużo kalorii. Te zestawy ćwiczeń z tym wyzwaniem radzą sobie zdecydowanie lepiej. Warto spróbować!

Bieganie jest dobre dla serca i płuc. Może to być też świetny sposób na medytację i pomoc w radzeniu sobie ze stresem. Jednak według magazynu "Shape" bieganie może nie być tak skuteczne, jak się spodziewasz, jeśli próbujesz schudnąć.

Zobacz wideo Szybkie treningowe wyzwanie z deską

Co ćwiczyć, aby szybko spalić nadprogramową warstwę tłuszczu?

Półgodzinny domowy trening cardio

Ten trening jest świetny, jeśli szukasz propozycji tradycyjnych treningów cardio, które włączą do pracy całe ciało. Film instruktażowy zawiera wiele elementów tanecznych i ma ścieżkę dźwiękową! W ten sposób prawie niezauważenie wykonasz nawet trudniejsze pozycje - z muzyką wszystko jest prostsze.

Siedmiominutowy trening spalający

Instruktorka łączy pozycje znane z pilatesu razem z ruchami impulsowymi, które skupiają się na poszczególnych partiach ciała. Ćwiczenia nie zajmą dużo czasu, a naprawdę pomogą uporać się ze zbędnymi kaloriami. Tutaj znajdziecie nagranie polecanego treningu.

HIIT dla nieco bardziej wymagających

Interwały o dużej intensywności to gratka dla wielbicieli szybkiego tempa i... szybkich efektów. Choć wymaga to zużycia większych pokładów energii, zdecydowanie się opłaca! Ta propozycja łączy ćwiczenia z podnoszenia ciężarów, skoki oraz boksowanie. Na pewno nie będziecie się nudzić

.

HIIT dla poprawienia metabolizmu

Nie dość, że pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, to pomaga przyspieszyć przemianę materii. Ćwiczenia proponowane przez trenerkę to opłacalne wyzwanie, które ma o wiele więcej korzyści, niż klasyczny zestaw HIIT.

Sekretny trening modelek

Chcesz wiedzieć, jak trenowała Heidi Klum? Jej była instruktorka zdradza szczegóły ćwiczeń przygotowywanych pod kątem modelek! Do zajęć nie potrzebujesz żadnego sprzętu, a dzięki nagraniu wideo dokładnie widać, w jaki sposób poprawnie wykonać każdą pozycję.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.