Domowy trening nóg i pośladków dla początkujących. Zacznijmy od kwadransa dziennie. Mięśnie będą płonąć!

Potrzebujesz treningu, który wzmocni nogi i pośladki? Polecamy poniższy zestaw. Idealnie nada się dla osób dopiero zaczynających przygodę z regularnymi ćwiczeniami.

Wzmacniając mięśnie dolnej części ciała, takie jak mięśnie czworogłowe oraz pośladki, wspomagasz codzienne funkcjonowanie organizmu, poprawiasz postawę i sprawiasz, że z łatwością podołasz poszczególnym zadaniom. Jak wzmocnić jednocześnie nogi i pośladki? Oto trening, który skupia się na tych częściach ciała. Zajmuje tylko piętnaście minut.

Zobacz wideo Wiktoria Gąsiewska wykonuje intensywny trening

Domowy trening nóg i pośladków dla początkujących

Ćwiczenie pierwsze

Dzisiejszy trening zaczynamy od rozgrzania nóg i pośladków, aby przygotować je do działania. Zrób niski przysiad, kołysząc się lekko do przodu i do tyłu. Następnie przejdź do deski na prostych rękach, napinając mięśnie pleców, brzucha i pośladki. Wróć z powrotem do przysiadu i kontynuuj ćwiczenie przez minutę.

Ćwiczenie drugie

Następnie, zaczynając od deski, wyciągnij lewą nogę przed siebie, aby wykonać głęboki wypad. Wtedy trzymając prawą rękę opartą na ziemi, podnieś lewą dłoń w górę. Ruch zakończ, opuszczając lewy łokieć na matę. Jeśli czujesz zbyt mocne spięcie mięśni, opuść tylne kolano na ziemię. Wróć na do pozycji deski i uderz nogą w drugą stronę.

Ćwiczenie trzecie

Do tego ćwiczenia możesz wziąć zestaw ciężarków. Z hantlami w rękach lub bez dodatkowego ciężaru, opuść się do pozycji przysiadu. Twoje kolana powinny podążać za palcami, mięśnie brzucha i plecy napięte, a łokcie znajdować się w jednej linii z kolanami. Następnie, powoli wróć i zacznij od początku.

Ćwiczenie czwarte

W tym ruchu ciężarki powinny wisieć po bokach ciała. Zrób duży krok do tyłu lewą stopą, zejdź nisko z lewym kolanem prawie dotykającym ziemi. Następnie podnieś je z powrotem do pozycji wyjściowej, aby powtórzyć to samo na prawą stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.