Ból w krzyżu i zgarbiona postawa? Mamy kilka prostych ćwiczeń, które pomogą uporać się z tymi problemami

Ból krzyża bardzo często spowodowany jest zbyt długim przebywaniem w nieprawidłowej pozycji. Jak załagodzić ten problem ćwiczeniami?

Pilnowanie właściwej postawy ciała jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Jeżeli kiedykolwiek doświadczyliście bólu krzyża, na pewno pamiętacie, że dolegliwość skutecznie utrudnia funkcjonowanie. Aby kontrolować swoją postawę i zapobiec bólom pleców, polecany jest trening zawierający te ćwiczenia.

Zobacz wideo Kasia Dziurska zaprezentowała domowe ćwiczenia na ramiona

Ćwiczenia, które poprawią postawę i zapobiegną uporczywej dolegliwości

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się na plecach ze stopami opartymi o podłogę. Ręce wyprostuj prostopadle do ciała. Obydwa kolana przełóż na lewą stronę, kierując je w stronę lewej ręki. Wróć do pozycji centralnej i powtórz to samo na prawą stronę. Wykonaj w sumie dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Pozostań w leżeniu na plecach z ugiętymi kolanami i stopami opartymi o podłogę. Dłonie połóż na brzuchu, tuż nad kośćmi biodrowymi. Napnij mięśnie brzucha, jednocześnie wciągając brzuch. Utrzymuj pozycję przez pięć sekund, następnie rozluźnij się. Zrób dwa zestawy po dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

W dalszym ciągu leżymy na macie w pozycji z poprzednich ćwiczeń. Tym razem, napinamy mięśnie brzucha i powoli opuszczamy jedno kolano na bok tak, aby dotknęło do ziemi. Wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy to samo z drugą nogą. Robimy w ten sposób dwie rundy po dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie czwarte

Kładziemy się na boku, wspieramy się na przedramieniu, z łokciem umieszczonym bezpośrednio pod ramieniem i ugiętymi kolanami. Napinamy mięśnie brzucha i unosimy biodra w górę do pozycji deski bocznej. Kolana opieramy o podłogę, aby właściwie ustabilizować ciało. Trzymamy pozycję przez 15-30 sekund, po czym powtarzamy na drugą stronę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.