Wonder Woman kontra Kapitan Marvel - która superbohaterka ma lepszy trening? Dziennikarka przetestowała obie wersje

Brie Larson i Gal Gadot decydując się na role superbohaterek wiedziały, że staną przed wyzwaniem nie tylko aktorskim, lecz także fizycznym. Aby wcielić się w postaci, gwiazdy przeszły odpowiednie treningi. Który z nich był bardziej intensywny?

Zarówno Brie Larson, jak i Gal Gadot, aby właściwie przygotować się do roli odgrywanej przez siebie postaci, musiała przejść odpowiednią serię treningów przygotowawczych. Jeżeli kiedykolwiek widzieliście jeden z superbohaterskich filmów wiecie, że główne postaci uczestniczą w wielu widowiskowych scenach walk czy pościgów. Nie inaczej jest w przypadku kobiecych bohaterek. Dziennikarka współpracująca z magazynem "Insider" postanowiła sprawdzić, która ćwiczeniowa rutyna jest efektywniejsza i bardziej sprawdzi się w przypadku domowych treningów. 

Zobacz wideo Kate Hudson trenuje na domowej siłowni

Wonder Woman czy Kapitan Marvel? Fabiana Buontempo podjęła wyzwanie

Dziennikarka na wstępie przyznała, że oglądając obie produkcje była pod wrażeniem sprawności aktorek, które z gracją i pewnością siebie wykonywały kolejne akrobacje. To skłoniło Fabianę, aby przetestować treningi gwiazd na własnej skórze.

Zaintrygowana dokładnie przyjrzałam się treningom aktorek. Wywnioskowałam, że Gadot skupia się na ćwiczeniach siłowych, które skupiają się na różnych grupach mięśni. Trening Larson był z kolei nastawiony na budowanie wytrzymałości. Postanowiłam przez tydzień wypróbować obie propozycje - tłumaczy Buontempo.

Ćwiczenia od Wonder Woman

Po dokładnym researchu, plan treningowy inspirowany Wonder Woman zawierał ćwiczenia z treningu oporowego oraz HIIT. Rozpiska zakładała pięć dni ćwiczeń z czego każdy dzień zakładał skupianie się na innych partiach mięśni. Dziennikarka postanowiła jednak trenować codziennie, aby jak najwięcej wynieść z siedmiodniowego wyzwania. 

Ćwiczenia od Kapitan Marvel

Kolejny tydzień upłynął na budowaniu wytrzymałości, siły oraz nauki elementów sztuk walki. Fabiana zgromadziła wszelkie wskazówki od trenerów oraz samej Brie (aktorka prowadzi kanał na YouTubie, gdzie możemy śledzić jej treningi przygotowawcze do roli Kapitan). Buontempo szybko zdała sobie sprawę, że podczas treningów inspirowanych rutyną Larson, będzie miała do wykonania wiele różnych łączonych ćwiczeń.

Trening superbohaterek - wynik dwutygodniowego eksperymentu

Po czternastu dniach intensywnego testu. Fabiana stwierdziła, że bardziej przemawia do niej trening Gal Gadoto odgrywającej Wonder Woman. 

Oba treningi skupiały się głównie na ćwiczeniach siłowych, ale wolałam prosty plan Gadot i sposób rozkładu pracy. Podczas gdy jednego dnia pracowała dana grupa mięśni, reszta odpoczywała i miała czas na regenerację. Z kolei treningi Larson angażowały cały czas całe ciało - tłumaczy Buontempo.

Dziennikarka przyznała jednak, że mimo zmęczenia, zarówno treningi Gal, jak i Brie są naprawdę skuteczne i wzmacniają całą sylwetkę. Jeżeli chcecie poznać szczegółowe plany treningów na każdy dzień, kliknijcie tutaj.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.