Ile piwo ma kalorii? Czy piwo jasne jest tak samo kaloryczne, jak ciemne?

Piwo jest jednym z najczęściej towarzyszących nam trunków podczas spotkań towarzyskich. Czy jednak na ten napój mogą sobie pozwolić osoby będące na diecie?

Dbasz o linię, ale podczas imprezy z przyjaciółmi masz ochotę na ulubione piwo? W twojej głowie pojawił się dylemat, czy aby na pewno nie zrujnujesz przez napój swojej diety? Oto kilka przydatnych informacji dotyczących tego trunku.

Zobacz wideo Serowo-piwna zupa krem. Nie przejdziesz obojętnie

Ile piwo ma kalorii?

Masz ochotę na ulubionego Żywca? Niestety w całym zestawieniu piwo to ma najwięcej kalorii - w 500 mililitrach napoju znajduje się bowiem 245 kcal. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku napoju Warki. Do najmniej kalorycznych i popularnych piw należą m.in. Guiness (199 kcal), Heineken (175 kcal) oraz Carlsberg (160). Przyjmując, że zdecydujemy się na pół litra trunku, piwo może być spokojnie jednym z naszych cheat meali. Jeżeli wahasz się jeszcze, czy lepiej wypić piwo jasne czy ciemne, podpowiadamy, że pierwsza opcja będzie mniej kaloryczna. Ciemne piwo w 500 mililitrach zawiera średnio o 100 kalorii więcej.

Piwo - same zło?

Wszystko należy spożywać z umiarem, jednak czy piwo jest naprawdę tak szkodliwym trunkiem? Są na ten temat różne szkoły. Niektórzy dietetycy zauważają, że wypicie raz na pewien czas piwa wcale nie ma złych efektów. Browar powoduje bowiem pobudzenie układu trawiennego, wzmagając wydzielanie soków żołądkowych. Ponadto, dzięki właściwościom moczopędnym, jest polecane osobom, które mają problem z pęcherzykiem żółciowym czy drogami moczowymi. Przy tym wszystkim jednak należy pamiętać, że choć piwo zawiera mniej procentów, cały czas jest to napój zawierający alkohol. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym na niekorzyść jest powstawanie tzw. brzucha piwnego, kiedy spożywamy tego trunku zbyt dużo. Nieestetycznie wyglądająca oponka z pewnością nie jest czymś, to czego chcielibyśmy dopuścić. Choć nie każde piwo ma dużo kalorii, podczas spotkań towarzyskich zwykle towarzyszą mu duże ilości różnego jedzenia. Nasz organizm w pierwszej kolejności będzie trawić właśnie alkohol, odkładając tłuszcz i węglowodany ze zjedzonych potraw.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.