Jak wzmocnić mięśnie brzucha? Trenerka poleca ten zestaw ćwiczeń. Zwraca też uwagę na pewien szczegół

Trenerka współpracująca z magazynem "Well+Good" opowiedziała o swoich ulubionych ćwiczeniach na mięśnie brzucha.

Tamara Prigett postanowiła wziąć na tapet ćwiczenia, które mają wzmocnić nasze mięśnie brzucha. Trenerka zawsze zwraca uwagę na to, jakie długofalowe korzyści płyną z włączenia do zajęć konkretnych pozycji. Tamara, przygotowując ćwiczenia skupiające się na tej części ciała, pilnuje, aby ćwiczyć stabilność. Oto cztery figury, które powinien znać każdy.

Zobacz wideo Wiktoria Gąsiewska wykonuje intensywny trening online

Ćwiczenia na mocne mięśnie brzucha

Bardzo ważne według Prigett jest zwrócenie uwagi na to, aby wzmocnić i odpowiednio ustabilizować plecy. Aby to osiągnąć trenerka poleca m.in.:

  • pozycję psa z głową w dół;
  • martwy ciąg;
  • wypychanie bioder w górę, podczas leżenia plecami na macie.

Powyższe ćwiczenia sprawią, że plecy nie będą się zaokrąglać, a tylne mięśnie zostaną wzmocnione. Oprócz tego, Tamara poleca też dwa razy w tygodniu wykonywać trening siłowy - jedne zajęcia poświęćmy na tylną część pleców i mięśnie "z przodu" brzucha, kolejne zajęcia zaś przeznaczmy na mięśnie skośne oraz nogi.

Najważniejsze jest to, aby konsekwentnie uwzględniać wszystkie wzorce ruchowe w swoim treningu, aby osiągnąć optymalną stabilność rdzenia (czyli mięśni okalających kręgosłup, miednicę oraz same mięśnie brzucha przyp. red.). Poprawa stabilności rdzenia przekłada się na to, jak wykonujesz zarówno codzienne zadania, jak i poszczególne ćwiczenia, skupiające się na przykład na mięśniach brzucha - tłumaczy Prigett.

Tamara ma też propozycję sześciu ćwiczeń, które łączą jej zalecenia w pigułce. Poniższy zestaw sprawi, że ustabilizujemy kręgosłup, a nasze mięśnie brzucha zaczną pracować w prawidłowy sposób. Całość zajmie nam jedynie sześć minut, warto spróbować!

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.