Co daje codziennie rozciąganie przez 80 dni? Youtuber postanowił to sprawdzić. Oto efekty

Nie bez powodu tyle razy trenerzy przypominają o tym, jak ważne jest rozciąganie. Stretching przynosi świetne efekty, a to nagranie jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Geek Climber to Youtuber zajmujący się głównie wspinaczką. Aby wzmocnić swoją kondycję oraz poprawić mobilność, prowadzący kanał na popularnej platformie postanowił wypróbować wyzwania z codziennym rozciąganiem przez 80 dni. Efekty końcowe przeszły jego oczekiwania!

Zobacz wideo Kasia Dziurska pokazuje stretching do szpagatu

80 dni z codziennym stretchingiem - wyraźnie widać różnicę!

Yotuber fitness, którego znajdziemy pod nazwą Geek Climber, zauważył, że po długich treningach wspinaczkowych jego mięśnie są okropnie napięte, przez co kolejne dni z doskonalenia technik przychodziły z coraz większym trudem. Z tego względu mężczyzna zdecydował się zaprowadzić zmiany w rutynie treningowej i codziennie rozciągać ciało.

Doszedłem do bardzo logicznego wniosku, że muszę poświęcić się trenowaniu mojej mobilności, aby robić postępy w kalistenice - mówi na nagraniu Geek Climber.

W dalszej części wideo wyznaje, że na samym początku wyzwania mięśnie były tak sztywne, że ledwo był w stanie dotknąć palcami do podłogi, podczas wykonywania skłonu. To spostrzeżenie nieco go przeraziło! Internetowy twórca postanowił wypróbować ćwiczeniowej propozycji innego youtubera, który specjalizuje się w stretchingu i innych treningach. Początki były naprawdę trudne, ale z dnia na dzień mężczyzna widział różnicę i robił coraz większe postępy.

Efekty ukończonego wyzwania

78 dnia Climber był w stanie wykonać doskonały mostek - coś, czego nie mógł zrobić pierwszego dnia ze względu na wyjątkowo ograniczoną mobilność. Geek zauważył, że dzięki rozciąganiu z dnia na dzień mięśnie bolą coraz mniej. Stretching okazał się doskonałym treningiem aktywnej regeneracji. Koniecznie obejrzyjcie poniższe nagranie, które dokumentuje każdy dzień wyzwania!

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.