Ćwiczenia na smukłą talię. Czy trening pomoże nam w wyszczupleniu tego miejsca?

Twoim celem na najbliższe miesiące jest wysmuklenie talii? Choć wiele zależy od naszej budowy, jeśli czujemy, że w tym miejscu zalega nam nadprogramowy tłuszcz, te ćwiczenia mogą pomóc.

Jeśli od tygodniu nie podejmowaliśmy żadnej większej aktywności fizycznej, a także nie pilnowaliśmy diety, aby zawierała pełnowartościowe składniki zamiast pustych kalorii, o rozrost tkanki tłuszczowej będzie bardzo łatwo. Wiele osób zauważa, że najbardziej problematycznym miejscem, gdzie szybko gromadzi się tłuszcz są właśnie okolice talii. Jeżeli chcesz wrócić do smukłej sylwetki, zmień dietę i wprowadź odpowiednie ćwiczeni. Te, które znajdziesz poniżej mogą stanowić dobre źródło inspiracji.

Zobacz wideo Wiktoria Gąsiewska wykonuje intensywny trening

Domowe ćwiczenia na wysmuklenie talii

Choć wiele zależy od naszej budowy, zawsze możemy próbować wysmuklić talię za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń. Poniższy zestaw skupia się na spalaniu tkanki tłuszczowej z tych okolic, a także wysmukleniu całego ciała, co optycznie sprawi, że talia będzie bardziej zarysowana.

Ćwiczenie pierwsze - boczna deska

Choć jest to jedna z trudniejszych propozycji, to ćwiczenie jest bardzo skuteczne. Jeżeli nie jesteś w stanie wykonać planku bocznego przy wyprostowanych nogach, zacznij od unoszenia bioder przy opieraniu ciężaru ciała o ugięte kolana, stabilizujące całe ciało.

Ćwiczenie drugie - kręcenie kołem hula hop

Czas znieść ze strychu jedną z ulubionych rozrywek lat szkolnych lub zakupienie koła z dodatkowym obciążeniem. Krążenia bioder z hula hop pomaga w szybszym spaleniu kalorii z okolic talii oraz brzucha.

Ćwiczenie trzecie - twisty

Stań prosto, lekko zegnij nogi w kolanach i zegnij ręce w łokciach. Podskakuj, jednocześnie skręcając biodra raz w lewą. raz w prawą stronę. Zrób po dwadzieścia podskoków w trzech albo czterech seriach.

Ćwiczenie czwarte - russian twist

Wiele osób twierdzi, że jest to najskuteczniejsze z ćwiczeń na smukłą talię. Usiądź na macie, wyprostuj nogi przed siebie, a następnie zegnij je lekko w kolanach, złącz stopy i unieś nogi lekko nad ziemię. Plecy lekko odchyl do tyłu. Napnij mięśnie brzucha. Następnie spleć ze sobą dłonie i przenoś je raz na prawą, raz na lewą stronę, jednocześnie lekko obracając w tą samą stronę całe ciało. Pilnuj, aby nogi były cały czas lekko nad ziemią, a mięśnie brzucha napięte.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.