Domowy trening na uda i pośladki z Kasią Dziurską. Jedna guma oporowa - sześć intensywnych ćwiczeń

Kasia Dziurska rozpoczęła na swoim Instagramie nową serię postów, w których pokazuje obserwatorom proste i efektywne treningi do wykonania w domu. Te ćwiczenia wzmocnią uda i pośladki.

Kasia Dziurska postanowiła wypróbować nowy rodzaj wpisów na Instagramie, który dotyczy ćwiczeń w domu. Seria została bardzo pozytywnie odebrana przez internautów, dlatego trenerka zdecydowała się na kolejne posty. Najnowszy trening z tej serii dotyczy skutecznych ćwiczeń na uda i pośladki.

Zobacz wideo Kasia Dziurska przygotowała domowy trening na uda i pośladki

Domowe ćwiczenia na uda i pośladki z Kasią Dziurską

Do wykonania ćwiczeń potrzebujemy jedynie gum oporowych, które znajdziemy w każdym sklepie sportowym. To niedrogi sposób na podniesienie efektów wykonywanych treningów, zwłaszcza tych w domu. Jak wyglądają zajęcia z Kasią? Dziurska zaproponowała sześć ćwiczeń, dokładnie zilustrowanych na powyższym nagraniu.

Sześć ćwiczeń, po 45 sekund każde, bez przerwy jedno po drugim. 45 sekund przerwy między seriami. Wykonaj ten trening cztery razy. Powodzenia! - instruuje Kasia.

Ćwiczenie pierwsze - przysiad z uniesieniem lewej nogi do boku

Załóż gumę nad kolana. Spleć dłonie ze sobą i trzymaj je na wysokości klatki piersiowej. Następnie rozstaw nogi szerzej niż na szerokość bioder, zrób przysiad, wróć do pozycji stojącej i odchyl lewą nogę w bok. Kontynuuj przez 45 sekund.

Ćwiczenie drugie - przysiad z uniesieniem prawej nogi do boku

Wykonaj analogiczne ćwiczenie do pierwszego, tym razem odwodząc w bok prawą nogę.

Ćwiczenie trzecie - uniesienie lewej nogi do góry i w bok przy klęku podpartym

Guma zostaje nad kolanami. Zejdź do pozycji klęku podpartego, a następnie wyciągnij do tyłu lewą nogę, tak aby wyprostowała się w kolanie. Wróć nogą do pozycji wyjściowej i odchyl ją na zewnątrz ciała, aby rozciągnąć gumę.

Ćwiczenie czwarte - uniesienie prawej nogi do góry i w bok przy klęku podpartym

Powtórz poprzednie ćwiczenie na prawą nogę.

Ćwiczenie piąte - dwa odwodzenia i uniesienie bioder w pozycji leżącej

Przejdź do leżenia na plecach. Zegnij nogi w kolanach, twardo opierając pięty o matę/podłogę. Ręce leżą wyprostowane wzdłuż ciała. Następnie unieś biodra w górę, wykonaj dwa odwodzenia nóg na zewnątrz ciała, napinając i rozciągając przy tym gumę oporową. Opuść biodra w dół, powtarzaj przez 45 sekund.

Ćwiczenie szóste

Pozostań w leżeniu na plecach. Tym razem złącz ze sobą podeszwy stóp, rozchyl kolana i napnij gumę. Ćwiczenie polega na unoszeniu bioder w górę, pilnując, aby stopy cały czas pozostały w niezmienionej pozycji, a guma napięta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.