Może aktywować do pracy nawet 90 procent mięśni, ale ma też inne zalety. Dlaczego warto wypróbować nordic walking?

Jeżeli nordic walking kojarzy wam się z treningiem jedynie dla starszych grup wiekowych, najwyższy czas to zmienić! Spacer z kijkami świetnie wpływa na nasz organizm.

Od kilku dobrych lat nordic walking, czyli spacerowanie z kijkami, jest popularnym rodzajem aktywności, zwłaszcza wśród osób starszych, które w ten sposób dbają o swoją kondycję. Należy mieć jednak świadomość, że ćwiczenia są zalecane w każdym wieku. Oto największe zalety tego treningu.

Zobacz wideo Anka Dziedzic pokazała proste ćwiczenia na płaski brzuch

Nordic walking - dla tych powodów zakupisz kijki

Nikt się nie spodziewał, że letni trening narciarzy odniesie taką popularność na całym świecie. I choć na początku maszerujący z kijkami budził zdziwienie, dzisiaj tę formę aktywności wybiera coraz więcej osób.

Podobnie jak w przypadku narciarstwa biegowego, używasz specjalnie zaprojektowanych kijków, aby napędzać się do przodu. Kijki do nordic walking są krótsze niż kijki narciarskie, z bezpiecznymi paskami na rękę i zakrzywionymi gumowymi stopkami, które pomagają Ci wydłużyć krok, abyś mógł iść szybciej i angażował mięśnie tułowia, klatki piersiowej, ramion i ramion - tłumaczy dla "Eating Well" wielbicielka nordic walkingu Karen Asp.

Na co konkretnie działa spacer z kijkami? Zacznijmy od tego, że pozwala spalić nawet o 40-60 procent więcej tkanki tłuszczowej więcej, niż podczas tradycyjnego maszerowania. Kijki sprawiają, że inaczej rozkłada się ciężar ciała, przez co do pracy zostaje pobudzonych więcej mięśni. Nordic walking zwiększa tętno i sprawia, że nasz organizm szybciej się dotleni. Przeprowadzone badania pokazują też, że dzięki kijkom podczas chodzenia zmniejsza się obciążenie kolan aż o 30 procent. Podsumowując, para kijków do tego sportu to inwestycja w samo zdrowie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.