Leonardo DiCaprio opublikował apel do fanów na Twitterze: Każda osoba może pomóc planecie. Chodzi o małą zmianę w diecie

Leonardo DiCaprio bardzo często wykorzystuje swoją popularność do promowania ekologii. Tym razem aktor zwrócił się do internautów z małą prośbą, która może wiele zmienić.

Leonardo DiCaprio, poza swoimi niewątpliwymi zdolnościami aktorskimi, słynie z popierania akcji związanych z ratowaniem klimatu. Instagram gwiazdora pełen jest wiadomości o obecnym stanie naszej planety. Leonardo chętnie dzieli się historiami ludzi, którzy poświęcają życie, aby uświadamiać o tym, jak ważne jest poważne traktowanie ekologii. Aktor włączył się w kolejną akcję i prosi swoich fanów, aby podążyli jego śladem.

Zobacz wideo Szadkowska: Wegetarian przybywa w Polsce i na świecie

Leonardo DiCaprio zachęca do małej zmiany w diecie

DiCaprio stara się promować ekologię na wiele różnych sposobów. Leonardo wiele razy podkreślał, dlaczego warto korzystać z energii słonecznej. Drugą ważną zmianą dla klimatu ma być zmniejszenie konsumpcji mięsa. Sam Leonardo od lat jest zadeklarowanym weganinem. Aktor zaznacza, że nie musimy od razu wszyscy usuwać tego składnika z diety. Ogromną zmianę może już przynieść... spożycie jednego roślinnego burgera, zamiast tego z prawdziwym mięsem.

Każda osoba może pomóc planecie i ograniczyć zmiany klimatyczne, dokonując jednego niewielkiego wyboru co tydzień. Dołącz do mnie i @BeyondMeat w naszej misji ponownego przemyślenia przyszłości żywności - czytamy na Twitterze DiCaprio.

Z informacji udostępnionych przez Leonarda dowiadujemy się, że tak drobna zmiana wprowadzona przez każdego Amerykanina byłaby porównywalna z usunięciem aż dwunastu milionów samochodów z dróg! Te dane są nieprawdopodobne. Pomyślcie sobie, ile mniej w ten sposób przedostaje się spalin do atmosfery. Nie jest to pierwszy projekt, w który włączył się aktor. Leonardo m.in. nawiązał współpracę z firmą, która produkuje roślinne odpowiedniki wyrobów mlecznych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.