Gwyneth Paltrow przez pandemię przytyła ponad sześć kilogramów. Aktorka zajadała stres: Wino i makaron pomagały mi przetrwać

Gwyneth Paltrow wyznała, że pierwsze miesiące pandemii były dla niej wyjątkowo trudne i poskutkowały tym, że przeszła na "dietę bez ograniczeń". Dziewięć miesięcy później aktorka mówi o jej skutkach.

Gwyneth Paltrow jest szczuplutka, a kondycji może jej pozazdrościć niejedna młodsza koleżanka. 48-letnia aktorka wie, jak o siebie zadbać, a treningi stały się integralną częścią jej tygodniowego planu. Wszystko jednak zmieniło się w zeszłym roku przez wybuch pandemii koronawirusa i lockdown, który miał miejsce w Stanach. 

Zobacz wideo Przerwa na kawę z Sylwią Bombą. "Ważyłam prawie 90 kg. Schudłam 30 kg"

Gwyneth Paltrow przytyła ponad sześć kilogramów. Aktorka wyznała, że zajadała stres

Paltrow przyznała się, że dieta bogata o ulubione, i niekoniecznie zdrowe, przysmaki sprawiała, że czuła się nieco lepiej. Pierwsze dziewięć miesięcy koronawirusa i następne przymusowe zamknięcie w domu były bardzo trudnym przeżyciem.

Przytyłam ponad sześć kilogramów. Moje jelita były w rozsypce. Nie zamierzałam jednak nic z tym robić. Wino, ulubione krakersy, ciastka, makaron i ser pomagały mi przetrwać - wyznała Gwyneth podczas wirtualnego wydarzenia In Goop Health - The At Home Summit.

W ten sposób, choć w niektórych momentach stan psychiczny aktorki się polepszał, fizycznie czuła się gorzej z dnia na dzień. Wiedziała, że w końcu będzie musiała zmusić się, aby zmienić swój sposób żywienia dla własnego dobra. 

Gwyneth Paltrow chorowała na koronawirusa. Aby walczyć z długotrwałymi skutkami choroby, zwróciła się o pomoc do specjalisty

W pewnym momencie aktorka zdała sobie sprawę, że sama nie będzie sama odpowiednio wziąć się za siebie. Z tego powodu zasięgnęła porady u lekarza medycyny funkcjonalnej, który na początek zalecił Gwyneth post intuicyjny, aby oczyścić organizm z toksyn. Paltrow przez tydzień musiała wypijać bulion kostny. Do tego wszystkiego doszedł fakt, że Paltrow koronawirusem zaraziła się już na samym początku pandemii.

Z tego względu prowadzący ją lekarz w miarę końcu postu wyznaczył jej, które witaminy powinna suplementować a czego w swojej diecie unikać. Aktorka musiała zrezygnować z cukru, alkoholu. W jej jadłospisie zagościły produkty bogate w witaminę D, witaminy z grupy B, witaminę C, cynk, selen, olej rybny i maślan. Teraz Paltrow wróciła do regularnych ćwiczeń i cały czas stosuje się do zasad dotyczących diety wyznaczonych przez specjalistów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.