Trening dla każdego, kto nie ma nastroju do ćwiczeń. Trwa zaledwie sześć minut

Jeśli świadomość poświęcenia ćwiczeniom więcej, niż dziesięciu minut cię przytłacza, mamy rozwiązanie tego problemu.

Bardzo często wywoływana przez otoczenie presja, aby poświęcać treningom kilka godzin tygodniowo sprawia, że czujemy się jeszcze bardziej zniechęceni do ćwiczeń. Nie każdy, zwłaszcza na początku przygody, od razu chce trenować przez kilkadziesiąt minut bez wytchnienia. Dla takich osób mamy dogodne rozwiązanie.

Zobacz wideo Kelsey Wells pokazuje domowy trening na małej przestrzeni

Sześciominutowy trening HIIT dla niezdecydowanych

Mamy dobrą wiadomość; na skuteczne ćwiczenia naprawdę nie musimy poświęcać wiele czasu. Każdy z nas może mieć gorszy dzień. Jednak jeśli nawet w takiej chwili zależy nam, aby się poruszać, poniższy zestaw treningowy będzie idealny. Choć zajmuje jedynie sześć minut, skutecznie podnosi tętno.

Ćwiczenie pierwsze

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Następnie wyskocz stopami na szerokość szerszą niż biodra. Podczas lądowania ugnij kolana, aby obniżyć się do przysiadu. Jedną ręką dotknij podłogi między nogami. Podnieś rękę z podłogi i zsuń stopy z powrotem, aby dojść do pozycji wyjściowej. Powtarzaj przez dwie minuty.

Ćwiczenie drugie

Stań prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Przenieś ciężar ciała na prawą stopę i zegnij prawe kolano, jednocześnie unosząc lewą stopę z podłogi i kierując ją za prawą łydkę. Skocz w lewo, przenosząc prawą stopę ta, aby wylądować na lewej. Prawa stopa ląduje za lewa łydką. Kontynuuj skoki przez dwie minuty.

Ćwiczenie trzecie

Ponownie stań prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Rozluźnij ramiona, aby nie były przygarbione. Następnie podciągnij jedno kolano do klatki piersiowej i przeskocz szybko, aby zmienić kolano. Potarzaj bieg w miejscu przed dwie minuty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.