Te ćwiczenia wykonasz wszędzie i bez sprzętu. Rewelacyjnie wpływają na mięśnie i redukcję tkanki tłuszczowej

Dwadzieścia minut, kawałek wolnej przestrzeni i odrobina motywacji - potrzebujesz tylko tyle, aby zrobić efektywny trening.

Jeśli wciąż poszukujesz ćwiczeń, które wzmocnią mięśnie, jednocześnie redukując tkankę tłuszczową - mamy dobrą wiadomość. Istnieje zestaw treningowy, spełniający te warunki. Przed tobą szybki trening interwałowy, składający się z szybkich serii kilku ćwiczeń. 

Zobacz wideo Karolina Gilon pokazała domowe ćwiczenia na brzuch

Szybki trening interwałowy bez sprzętu

Każde z poniższych ćwiczeń wykonuj przez 60 sekund, nie robiąc między nimi pauzy. Dopiero po skończeniu całej serii zrób minutową przerwę. Zrób tyle obwodów, ile jesteś w stanie w ciągu 20 minut.

Ćwiczenie pierwsze

Przyjmij pozycję deski na wyprostowanych rękach. Następnie postaraj się dotknąć lewą dłonią do prawego ramienia. Następnie powtórz to samo, tym razem dotykając prawą dłonią do lewego ramienia. Kontynuuj przez 60 sekund.

Ćwiczenie drugie

Stań prosto i rozstaw stopy na szerokość bioder. Dłonie połóż na talii. Następnie, utrzymując cały czas tułów w pozycji wyprostowanej, cofnij się jedną stopą i opuść ciało tak, aby przede kolano zgięło się do kąta 90 stopni, a tylne dotknęło do podłogi. Utrzymuj pozycję przez pięć sekund, jednocześnie poruszając rękoma w taki sposób, jak podczas biegu. Po tym czasie wróć do pozycji wyjściowej i powtórz to na drugą stronę.

Ćwiczenie trzecie

Połóż się na plecach z wyprostowanymi nogami i pięściami umieszczonymi przed twarzą. Dociśnij język do podniebienia. Cały czas trzymając zamknięte usta, napnij mięśnie brzucha i pleców, a następnie, w przyjętej pozycji, unieś głowę, ramiona i nogi około pięć centymetrów nad podłogę. Przytrzymaj kilka

Ćwiczenie czwarte

Stań w rozkroku na szerokość bioder, złącz dłonie ze sobą i wyciągnij je przed siebie. Następnie zrób przysiad, aż nogi zegną się w kolanach do kąta prostego. Przytrzymaj pozycję kilka sekund, po czym wróć do pozycji stojącej, kończąc ruch staniem na palcach i stóp i wyprostowaniem rąk za siebie w kierunku podłogi. Powtarzaj, aż osiągniesz 60 sekund.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.