Moringę dostaniemy pod postacią zielonego proszku, który możemy dodać do wypieków, dań głównych czy koktajli. Sproszkowana roślina jest często dodawana np. do indyjskiego curry. Moringa jest również znana pod nazwą drzewa chrzanowego ze względu na charakterystyczny smak korzeni. Jej niezwykłe właściwości coraz bardziej zachodzą głowy naukowców. Dietetycy zauważyli, że regularne spożywanie moringi jest korzystne zwłaszcza dla diabetyków.
W roślinie jest mnóstwo składników odżywczych i witamin, a w tym cenna witamina A, C oraz E. To również dobre źródło potasu oraz żelaza (w takiej samej ilości moringi znajdziemy aż 25 razy więcej żelaza niż w szpinaku!), a także aminokwasów omega-3, -6 oraz -9. Moringa wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Zawiera również antyoksydanty, które powinny zainteresować zwłaszcza osoby chorujące na cukrzycę. Ma też pozytywny wpływ na poziom cholesterolu, a także funkcjonowanie układu trawiennego, a w szczególności na jelito grube.
W liściach moringi znajduje się kwercetyna, która jest przeciwutleniaczem wspomagającym obniżanie ciśnienia krwi. Drugą cenną substancją jest kwas chlorogenowy, który stabilizuje poziom cukru we krwi, sprawiając, że organizm szybciej go przetwarza. Warto też wiedzieć, że sproszkowane liście moringi chronią komórki beta trzustki, które z kolei są odpowiedzialne za produkcję oraz wydzielanie insuliny. W ten sposób poprawia się cały metabolizm cukru.