Spędzasz dużo czasu w pozycji siedzącej? Nie zapominaj o pośladkach podczas treningu!

Wybuch pandemii sprawił, że wiele osób jeszcze więcej czasu spędza w pozycji siedzącej. Niestety, jest to niezdrowe dla całego ciała, w tym dla pośladków.

Chyba każdy z nas jest tego świadomy, że godziny dziennie spędzane w pozycji siedzącej, połączone z brakiem ruchu, mają tragiczne skutki dla naszego zdrowia. Siedzący tryb życia powoduje problemy z postawą, siłą mięśni oraz bóle kręgosłupa. Innym przykrym skutkiem jest tzw. zespół martwego pośladka. Choć może brzmieć zabawnie, jest to poważna sprawa.

Jak podkręcić metabolizm? Wskazówki dietetyka JLo Złote zasady na podkręcenie metabolizmu. Poleca je dietetyczka współpracująca z Jennifer Lopez

Zobacz wideo Edyta Litwiniuk pokazuje skuteczne ćwiczenia na uda i pośladki

Zespół martwego pośladka. Na czym polega i dlaczego trzeba trenować pośladki?

Dopadło cię kiedyś to uczucie? Po godzinach spędzonych przy biurku wstajesz i nagle czujesz ból lub drętwienie w plecach. Bóle mogą się rozwijać i doprowadzić do tego, że w rezultacie poczujemy je również w biodrach. Sytuacji można zapobiec, odpowiednio ćwicząc pośladki. Jaką odgrywają tu rolę? Pośladki pomagają w prostowaniu się bioder, tym samym uczestnicząc tak naprawdę w każdym ruchu. Stabilizacja stawu biodrowego i wspomaganie rotacji miednicy jest niezwykle ważne. Gdy osłabimy mięśnie pośladków, zmniejszymy zakres ruchu. W najgorszym przypadku możemy całkowicie uniemożliwić właściwe poruszanie się! Na szczęście, można temu zapobiec, wykonując odpowiednie ćwiczenia:

  • przysiady;
  • unoszenie bioder w pozycji leżącej;
  • spacer kraba;
  • przysiady z wypadem nogi w bok;
  • kopnięcia osła;
  • odwodzenie nogi na bok w pozycji klęku podpartego.

Kiedy tłuszczu w diecie jest za dużo? Cztery oznaki świadczące o nadmiarze tłuszczu w diecie. Zwróć na to wagę

Systematyczny trening składający się z powyższych pozycji sprawi, że wzmocnimy siłę pośladków, jednocześnie rozluźniając spięte od siedzenia mięśnie. Warto zatem wziąć się do pracy już dzisiaj, aby zapobiec wystąpieniu możliwych problemów.

Więcej o: