Dlaczego warto ćwiczyć z kołem hula hop w każdym wieku? Miłośniczką takiego treningu jest Joanna Przetakiewicz

Hula hop to nie tylko jedna z zabaw ruchowych dla dzieci, lecz także pomysł na intensywny trening dla osoby dorosłej. Jak ćwiczyć z kołem?

Joanna Przetakiewicz wrzuciła na Instagram krótkie radosne nagranie, na którym widzimy, jak wykonuje kolejne obroty kołem hula hop. Jeśli jeszcze gdzieś trzymamy schowaną zabawkę z dzieciństwa - czas ją wyciągnąć. Albo zakupić nowe koło w sklepach sportowych; już niedługo takie ćwiczenia znowu będą prawdziwym hitem!

Zobacz wideo Halle Berry pokazała trzy ulubione ćwiczenia na ramiona

Hula Hop nie tylko dla najmłodszych. Tak przygotujesz intensywny trening

Jakie zalety mogą przynieść ćwiczenia z kołem? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wzmocnienie mięśni brzucha, wysmuklenie talii, a także spalenie nadprogramowych kalorii oraz ujędrnienie ciała. Właśnie ze względu na te zalety, po hula hop sięga wiele pań. Poniżej znajdziecie listę przykładowych pozycji.

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od najpopularniejszego ćwiczenia, które polega na kręceniu kołem, umieszczonym na wysokości talii. Stań w lekkim rozkroku i zacznij kręcić hula hop w jedną stronę, kontynuuj przez półtorej minuty, po czym zakręć kołem w drugą stronę.

Ćwiczenie drugie

Złap koło obiema dłońmi od dołu i ustaw je tak, aby znajdowały się blisko siebie. Następnie zegnij prawą nogę w kolanie i unieś ją do góry. Przełóż prawą dłoń nad uniesionym udem w taki sposób, by koło znalazło się w lewej ręce. Wykonaj to samo, tym razem unosząc lewe kolano. Zrób jak najwięcej powtórzeń w ciągu minut.

Ćwiczenie trzecie

Zetknij dłonie ze sobą, celując złączonymi kciukami do góry (dzięki temu będą one blokować koło aby nie opadło do tyłu). Na dłoniach wieszamy hula hop i unosimy ramiona do góry. Staramy się kręcić kołem nad głową przez minutę.

Więcej o: