Ten koreański napój jest hitem na odchudzanie. Z czego się składa i jakie ma działanie?

Koreańczycy odkryli niesamowite właściwości koktajlu składającego się z soku z granatów zmieszanego z... białym octem. Jak działa przygotowana mieszanka?

W diecie Koreanek, które walczą z nadwagą, ten napój jest niezwykle ważny. Sok wyciśnięty z granatu ma wiele ważnych witamin i minerałów, a w połączeniu z odpowiednimi składnikami może naprawdę pomóc w utracie wagi. Co zauważyli naukowcy?

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek zrezygnowała z mięsa i alkoholu. Jej must have to pewne masło i jogurt!

Koreańscy naukowcy potwierdzają. Ten napój pomoże zrzucić zbędne kilogramy

Badacze postanowili przeprowadzić eksperyment na grupie ochotników. Kobiety z nadwagą, które zgodziły się podjąć wyzwania, miały regularnie popijać miksturę z granatu, jednocześnie nie stosując żadnej diety. Wyniki badania były zaskakujące; naukowcy zauważyli, że systematyczne picie soku sprawiło, że zmniejszyła się ilość gromadzonego tłuszczu w organizmie. Szczególnie pomocny napój okazał się dla kobiet, które cierpiały na otyłość brzuszną. Dodatkowo, lekarze zauważyli jeszcze jedną ważną właściwość: sok powodował mniejsze skoki poziomu cukru we krwi! 

Kontrolowanie poziomu cukru we krwi przekłada się na odczuwany przez nas głód. Jeśli skoki są mniejsze, później zrobimy się głodni - dodaje dr Johnston w rozmowie z "First for Women".

Bardzo ważnym składnikiem soku na odchudzanie jest również ocet. Naukowcy badając siedem różnych wersji napoju stwierdzili, że właśnie ta mieszanka przynosi najlepsze efekty.

Jak przygotować koreański napój odchudzający?

Składniki

  • łyżka octu białego (co najmniej pięcioprocentowego);
  • około 60 mililitrów soku z granatu;
  • 200-350 mililitrów wody;
  • ewentualnie odrobina słodzika do smaku.

Przygotowanie: dokładnie wymieszaj wszystkie składniki. Potem schładzaj gotowy napój w lodówce. Najlepsze efekty uzyskasz wypijając miksturę przed lub w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.