Jak przestać się objadać? Czy istnieje sposób, aby zrzucić zbędne kilogramy naprawdę szybko? Na pytania odpowiada trenerka

Sohpie Allen to jedna z najbardziej rozpoznawalnych fitinfluencerek w Australii. Trenerka zgromadziła bank popularnych pytań, które jej klienci zadają najczęściej. Jej odpowiedzi mogą się nam przydać przy planowaniu treningów.

Sophie Allen z powodzeniem prowadzi motywującego Instagrama, gdzie wrzuca treningowe i jedzeniowe propozycje. 31-latka chętnie dzieli się swoimi sposobami na redukcję tkanki tłuszczowej oraz budowanie mięśni w zdrowy sposób. Tym razem, Sophie odpowiedziała na często powracające pytania.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout

Te pytania powracają najczęściej - poznaj top czwórkę

Jaki jest, Twoim zdaniem, najlepszy sposób na odchudzanie?

Według trenerki najlepszym sposobem na odchudzanie jest wprowadzenie deficytu kalorii i sporządzenie planu diety, którego z łatwością możemy się trzymać. Deficyt kalorii występuje wtedy, gdy nie spożywamy tylu kalorii, ilu potrzebuje nasz organizm, aby utrzymać obecną wagę.

Zaplanuj dietę, której naprawdę chcesz przestrzegać, a która nie jest całkowicie oderwana od tego, co normalnie jesz. Wprowadź niewielkie różnice, aby zachować deficyt kalorii - proponuje Sophie.

Inne zalecenia dotyczą treningów, ograniczania stresu oraz przestrzegania odpowiedniej regeneracyjnej rutyny.

Jak w końcu przestać się objadać?

Sophie powiedziała, że chociaż nie jest psychologiem, spotkała w przeszłości wielu mężczyzn i kobiet, którzy borykali się z napadowym objadaniem się, dlatego zaleca zrobienie kilku rzeczy:

Nie decyduj się na żadne restrykcyjne diety ani nie eliminuj całych grup produktów, które kochasz. Powinieneś również jeść regularnie w ciągu dnia, aby uniknąć długich okresów, w których jesteś bardzo głodny i chcesz zjeść wszystko, co jest w zasięgu twojego wzroku - tłumaczy trenerka.

Sophie powiedziała, że identyfikacja wyzwalaczy - niezależnie od tego, czy są to słodkie potrawy, takie jak czekolada czy lody, czy coś pikantnego, jak chipsy ziemniaczane - może pomóc w pokonaniu napadów niekontrolowanego objadania się.

Czy można stracić tłuszcz, utrzymując wagę i budując mięśnie?

Utrata tkanki tłuszczowej i przyrost masy mięśniowej to najpopularniejsze tematy, o które pytana jest influencerka, i chociaż może się to wydawać trudne, Sophie powiedziała, że można wyrzeźbić mięśnie, jednocześnie zrzucając tkankę tłuszczową.

Takie postępowanie nazywa się ponownym ułożeniem ciała. Kiedy tracisz tłuszcz i jednocześnie budujesz mięśnie, możesz mieć taką samą lub podobną wagę na początku i na końcu, ale twoje ciało będzie wyglądać zupełnie inaczej - zauważa Sophie.

Najłatwiej to osiągnąć, jedząc niewielką nadwyżkę kaloryczną lub utrzymując ich dotychczasową liczbę. W połączeniu z codziennymi treningami powinniśmy szybko zauważyć efekty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.