Jak przestać się objadać? Czy istnieje sposób, aby zrzucić zbędne kilogramy naprawdę szybko? Na pytania odpowiada trenerka

Sohpie Allen to jedna z najbardziej rozpoznawalnych fitinfluencerek w Australii. Trenerka zgromadziła bank popularnych pytań, które jej klienci zadają najczęściej. Jej odpowiedzi mogą się nam przydać przy planowaniu treningów.

Sophie Allen z powodzeniem prowadzi motywującego Instagrama, gdzie wrzuca treningowe i jedzeniowe propozycje. 31-latka chętnie dzieli się swoimi sposobami na redukcję tkanki tłuszczowej oraz budowanie mięśni w zdrowy sposób. Tym razem, Sophie odpowiedziała na często powracające pytania.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout

Te pytania powracają najczęściej - poznaj top czwórkę

Jaki jest, Twoim zdaniem, najlepszy sposób na odchudzanie?

Według trenerki najlepszym sposobem na odchudzanie jest wprowadzenie deficytu kalorii i sporządzenie planu diety, którego z łatwością możemy się trzymać. Deficyt kalorii występuje wtedy, gdy nie spożywamy tylu kalorii, ilu potrzebuje nasz organizm, aby utrzymać obecną wagę.

Zaplanuj dietę, której naprawdę chcesz przestrzegać, a która nie jest całkowicie oderwana od tego, co normalnie jesz. Wprowadź niewielkie różnice, aby zachować deficyt kalorii - proponuje Sophie.

Inne zalecenia dotyczą treningów, ograniczania stresu oraz przestrzegania odpowiedniej regeneracyjnej rutyny.

Kourtney Kardashian poleca trening mięśni brzucha Nowe ćwiczenia Kourtney Kardashian na płaski brzuch. Mięśnie będą płonąć MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Jak w końcu przestać się objadać?

Sophie powiedziała, że chociaż nie jest psychologiem, spotkała w przeszłości wielu mężczyzn i kobiet, którzy borykali się z napadowym objadaniem się, dlatego zaleca zrobienie kilku rzeczy:

Nie decyduj się na żadne restrykcyjne diety ani nie eliminuj całych grup produktów, które kochasz. Powinieneś również jeść regularnie w ciągu dnia, aby uniknąć długich okresów, w których jesteś bardzo głodny i chcesz zjeść wszystko, co jest w zasięgu twojego wzroku - tłumaczy trenerka.

Sophie powiedziała, że identyfikacja wyzwalaczy - niezależnie od tego, czy są to słodkie potrawy, takie jak czekolada czy lody, czy coś pikantnego, jak chipsy ziemniaczane - może pomóc w pokonaniu napadów niekontrolowanego objadania się.

Anna Lewandowska o życiu podczas pandemii Anna Lewandowska podsumowała wpływ pandemii na nasze życie codzienne MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Czy można stracić tłuszcz, utrzymując wagę i budując mięśnie?

Utrata tkanki tłuszczowej i przyrost masy mięśniowej to najpopularniejsze tematy, o które pytana jest influencerka, i chociaż może się to wydawać trudne, Sophie powiedziała, że można wyrzeźbić mięśnie, jednocześnie zrzucając tkankę tłuszczową.

Takie postępowanie nazywa się ponownym ułożeniem ciała. Kiedy tracisz tłuszcz i jednocześnie budujesz mięśnie, możesz mieć taką samą lub podobną wagę na początku i na końcu, ale twoje ciało będzie wyglądać zupełnie inaczej - zauważa Sophie.

Najłatwiej to osiągnąć, jedząc niewielką nadwyżkę kaloryczną lub utrzymując ich dotychczasową liczbę. W połączeniu z codziennymi treningami powinniśmy szybko zauważyć efekty.

Więcej o: