Stretchingowa rutyna Brie Larson. Aktorka rozpoczyna każdy poranek od tych ćwiczeń

Brie Larson zwróciła uwagę swoich widzów na YouTubie na to, jak ważne jest poranne rozciąganie. Gwiazda filmów o superbohaterach ujawniła ulubione stretchingowe pozycje. Warto od razu włączyć je do planu ćwiczeń!

Brie Larson od pewnego czasu prowadzi kanał na YouTubie, który w dobie pandemii koronawirusa zyskał wielu odbiorców, poszukujących inspirujących propozycji do treningu w domu. Aktorka chętnie dzieli się nagraniami ukazującymi, jakie ćwiczenia pozwalają jej zostać w formie. Niedawno Bire wrzuciła nowy film, na którym pokazuje swoją poranną stretchingową rutynę.

Zobacz wideo Kasia Dziurska pokazuje stretching do szpagatu

Poranny stretching z Brie Larson, to proste ćwiczenia!

Codzienne rozciąganie ma wiele zalet; to nie tylko sposób na szybsze wybudzenie, lecz także odprężenie mięśni przed pracą, odstresowanie się, i oczywiście, rozgrzanie ciała przed aktywnością fizyczną. Larson rankiem stawia na ćwiczenia z zakresu jogi, które świetnie wywiązują się ze swojego zadania, odprężając ciało i umysł. Dzięki krótkiemu materiałowi na platformie YouTube, wiemy dokładnie, jak wygląda rutyna Brie.

Ćwiczenie pierwsze

Aktorka zaczyna od siedzenia na palcach. Trzyma wyprostowane plecy i robi kilka głębokich oddechów, aby przygotować się do kolejnych pozycji.

Ćwiczenie drugie

Następnie Brie przechodzi do klęku podpartego, a następnie naprzemiennie wykonuje figury krowa-kot, cały czas głęboko oddychając.

Ćwiczenie trzecie

Później Larson klęka na kolanach i opiera ręce o podłoże. Podnosi prawą rękę do góry, aby następnie przełożyć ją pod lewym ramieniem, rozciągając w ten sposób plecy. Po pięciu oddechach wykonuje ćwiczenie na drugą stronę.

Ćwiczenie czwarte

Przez kilka kolejnych minut Brie wykonuje sekwencję kilku ćwiczeń, a w tym  m.in. pozycję dziecka, kobrę, pozycją psa z głową w dół.

Ćwiczenie piąte

Kolejna propozycja to ćwiczenie, gdzie najpierw kładziemy się na macie na plecach. Kolejnym krokiem jest ugięcie prawego kolana i przyciągnięcie go do klatki piersiowej, chwytając je oburącz. Po kilku głębokich wdechach opuszczamy prawą nogę na ziemię i robimy dokładnie to samo na lewą nogę.

Ćwiczenie szóste

To ćwiczenie na pewno pamiętamy ze szkoły. Siadamy na podłodze, wyciągając wyprostowane nogi przed siebie. Następnie pochylamy tułów do przodu, starając się sięgnąć dłońmi jak najdalej i chwycić się za stopy. 

Ćwiczenie siódme

Brie siada w pozycji kwiatu lotosu, zamykając oczy i po raz kolejny robiąc pięć głębokich oddechów. Później zmienia pozycje skrzyżowanych nóg i ponownie ćwiczy oddychanie.

Ćwiczenie ósme

Larson rozluźnia całe ciałko, kładąc się na brzuchu i opierając czoło o podłogę. Ręce i nogi leżą swobodnie, a aktorka skupia się tylko na swoim oddechu.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.