Angelika Mucha pokazuje ćwiczenia. Jej trener ostrzega przed błędami: Uważamy na kolana

Każdy fan Angeliki Muchy wie, że influencerka dba o linię i jest częstym gościem siłowni. Poprawności wykonywanych treningów bacznie pilnuje Tadeusz Gauer.

Angelika Mucha kiedyś wyznała, że miała ogromne problemy z motywacją do ćwiczeń. Jej podejście uległo zmianie, gdy zapisała się na zajęcia u Tadeusza Gauera, trenera popularnego wśród polskich celebrytów. Angelika teraz z siłowni korzysta z przyjemnością. Na InstaStories instruktora pojawiło się nagranie, gdzie Gauer zwrócił uwagę na najczęściej popularne błędy podczas ćwiczeń.

Zobacz wideo Angelika Mucha pokazuje z trenerem, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia

Angelika Mucha zawzięcie trenuje na siłowni. Przy okazji, demonstruje poprawne wersje poszczególnych ćwiczeń

Młoda influencerka przepada za ćwiczeniami z gumami oporowymi i to właśnie tym pozycjom przyjrzał się podczas ostatniego treningu Gauer. Pod lupę zostały wzięte dwa ćwiczenia, w których guma założona jest na wysokości kolan

Spacer płonącego pingwina

Podczas całego ćwiczenia bardzo ważne jest, aby robić małe kroczki i rozpychać gumę kolanami na zewnątrz. Plecy pozostają proste, ciało lekko pochylone, a nogi delikatnie ugięte w kolanach.

Płonący spacer kojota

Ćwiczenie jest rozwinięciem poprzedniej propozycji, jednak przez dodanie jednego elementu, wymaga użycia dużo większej siły. Dodajemy bardziej okrężny ruch kolan na zewnątrz. W tym miejscu trener podkreśla, czego nie wolno robić podczas polecanego ćwiczenia. 

Uważamy na kolana, aby nie schodziły nam do środka - tłumaczy Gauer.

Niepoprawne wykonanie pozycji może skutkować zakwasami, bólami kolan a nawet kontuzją. Z tego względu zawsze pamiętajmy, aby dokładnie przyjrzeć się, w jaki sposób zadawane ćwiczenie robi nasz instruktor. Szczególnie, jeśli zdecydowaliśmy się na domowe treningi online i sami musimy pilnować, aby wszystko poszło zgodnie z instrukcją.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.