Jak schudnąć po ciąży? Oto proste zasady, które pomogą w powrocie do ulubionej wagi

Wiele kobiet po urodzeniu dziecka chce jak najszybciej wrócić do formy. Pamiętajmy jednak, aby do tematu podejść ze zdrowym rozsądkiem, a zmiany wprowadzać stopniowo.

Świeżo upieczone mamy, oprócz zachwytu nad maleństwem zastanawiają się, kiedy ich ciała wrócą do normy. Często poddawane są niesłusznej presji otoczenia. A powrót do formy wymaga czasu. Co zrobić, aby pomóc swojemu ciału po tych dziewięciu miesiącach? Oto proste zasady.

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka

Jak wracać do formy sprzed ciąży? Poznaj opinie specjalistek

Magazyn "Byrdie" zwrócił się z zapytaniem do Brooke Cates i Joanie Johnson. Obie panie są specjalistkami od ćwiczeń korekcyjnych po porodzie a dla mam mają jedną, nadrzędną radę; dbajmy o nasze ciała i czerpmy radość z jego osiągnieć na tym niezwykłym etapie życia! Dzięki odpowiednim krokom i opiece wróci w swoim czasie do formy. Co polecają trenerki?

Podejdź realistycznie do tematu

Jak brzmi stare porzekadło, przybieranie na wadze zajmuje dziewięć miesięcy, dlatego utrata kilogramów zajmie tyle samo czasu. I jest w tej sentencji dużo racji. Specjalistki podkreślają, że najpierw należy się skupić na odzyskaniu sił.

Zacznij powoli

Po właściwej regeneracji przechodzimy do rozplanowania drogi do osiągnięcia zamierzonego celu. Każdą zmianę wprowadzajmy stopniowo, zasięgaj też rad u lekarzy, którzy pomogą wyznaczyć odpowiednie ćwiczenia oraz zdrową dietę. Jedną z pierwszych rzeczy może być np. wprowadzenie coraz dłuższych spacerów z maleństwem na świeżym powietrzu. Będą korzystne zarówno dla mamy, jak i dziecka.

Ćwicz mięśnie dna miednicy, postaw na treningi, które sprawiają ci przyjemność

Po połogu, gdy nasz lekarz prowadzący wyrazi zgodę, możemy przejść do delikatnych ćwiczeń. Dla mam są polecane te, które wzmacniają mięśnie brzucha oraz mięśnie dna miednicy. Nie katujmy się jednak treningami sprawiającymi nam zbyt duży wysiłek i zero satysfakcji. Wróćmy do swoich ulubionych ćwiczeń, zaczynając od tych prostszych i lżejszych pozycji.

Włącz do treningów ćwiczenia wzmacniające

Po pewnym czasie będziemy mogły przejść do nieco intensywniejszych treningów. Specjalistki szczególnie polecają ćwiczenia wzmacniające ramiona, plecy oraz nogi.

Karmienie piersią a utrata wagi

Ciekawą informacją jest fakt, że u większości kobiet, które karmią piersią, waga szybciej spada w dół. Brooke Cates podaje, że jest to utrata nawet 500 kalorii więcej dziennie! Dlatego tak ważne jest, aby właściwie nawadniać organizm i stawiać na zdrowe, zróżnicowane posiłki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.