30-dniowe wyzwanie treningowe. Przygotuj się na spalanie tkanki tłuszczowej i ujędrnienie ciała

Dbanie o zgrabną sylwetkę w czasach pandemii jest trudniejsze. Obecnie większość z nas skupia się na ćwiczeniach w domu. Dla wszystkich poszukujących motywacji mamy 30-dniowy plan treningowy.

Ćwiczenia cardio powinny stanowić nieodłączną część tygodniowego planu treningowego. Ten rodzaj aktywności fizycznej powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej a także bierze czynny udział w zwiększaniu gęstości kości. Cardio wyzwala endorfiny i uwalnia więcej energii, tym samym zmniejszając poziom stresu i zgromadzonego w mięśniach napięcia. Co więcej, oczywiście, jak każda aktywność, poprawia kondycję. Poniżej znajdziecie listę przydatnych ćwiczeń, które po miesiącu spowodują zauważalne zmiany w naszej sylwetce.

Zobacz wideo Edyta Litwiniuk pokazuje skuteczne ćwiczenia na uda i pośladki

30-dniowe wyzwanie cardio. Włącz te ćwiczenia do planu

Ćwiczenie pierwsze

Rozstaw stopy na szerokość bioder. Dłonie połóż na talii. Zrób duży krok do przodu prawą nogą, upewniając się, że ciężar ciała rozkłada się równomiernie na obu kończynach. Zegnij oba kolana tak, aby utworzyć kąty proste i upewnij się, że przednie kolano i kostka znajdują się w jednej linii. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz na drugą stronę.

Ćwiczenie drugie

Przykucnij, opierając dłonie o podłogę i następnie odskocz obiema stopami do tyłu, tak, aby przyjąć pozycję deski na wyprostowanych rękach. Szybko wróć jednym skokiem do kucania, a następnie wyskocz w górę, unosząc ręce. Wyląduj w początkowej pozycji. Zrób kilka powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Przejdź do pozycji deski na wyprostowanych rękach i postaraj się utrzymać pozycję przez 30 sekund.

Ćwiczenie czwarte

Pozostań w pozycji z poprzedniego ćwiczenia, ale tym razem przyciągaj na zmianę nogi do klatki piersiowej tak szybko, jak to możliwe.

Ćwiczenie piąte

Kolejną propozycją jest wykonanie przez minutę tylu powtórzeń pajacyków, ile na to pozwala nasza kondycja.

Ćwiczenie szóste

Rozstaw stopy nie szerzej, niż na szerokość ramion. Zejdź do niskiego przysiadu. Po wykonaniu niskiego przysiadu, przesuń biodra do przodu i podskocz do góry, odpychając ręce do tyłu, aby uzyskać dodatkową siłę. Wyląduj miękko z powrotem do pozycji przysiadu i powtórz ćwiczenie kilka razy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.