Edyta Litwiniuk poleca trzy ćwiczenia na uda i pośladki. "Troszkę spokojniej, co nie oznacza lżej"

Edyta Litwiniuk wraca z ćwiczeniami na uda i pośladki. Do treningu potrzebujemy jedynie gum treningowych, które świetnie działają na te dwie części ciała.

Edyta Litwiniuk kilka dni temu wrzuciła propozycję ćwiczeń dla każdej z nas, która marzy o kształtnych pośladkach i jędrnych uda. Trenerka zdecydowała się na takie ułożenie treningu, aby był on nieco spokojniejszy od typowych propozycji na te części ciała. Spokojniejszy, ale nie mniej efektywny!

Zobacz wideo Edyta Litwiniuk pokazuje skuteczne ćwiczenia na uda i pośladki

Trzy proste ćwiczenia z gumą na uda i pośladki. Poczuj, jak palą cię mięśnie

Uda i pośladki troszkę spokojniej, co nie oznacza lżej. A zadba o to ta maleńka guma. Co powiecie na ten zestaw? - zachęca do ćwiczeń trenerka.

Przed przejściem do ćwiczeń właściwych, Edyta przypomina o prawidłowej rozgrzewce. Przykładową propozycję znajdziecie pod tym linkiem. Po odpowiednim przygotowaniu ciała, przechodzimy do treningu zaproponowanego przez Litwiniuk. Pamiętajcie o tym, że do ćwiczeń niezbędna jest guma oporowa - wybierzcie taką, która jest dopasowana do waszej kondycji.

Ćwiczenie pierwsze

Usiądź na krześle lub stołku i wyprostuj plecy, Gumę umieść nad kolanami. Zrób lekki rozkrok, ręce oprzyj na biodrach. Ćwiczenie polega na jednoczesnym odwodzeniu na boki każdej z nóg. Bardzo ważne jest, aby pilnować, by kolana były skierowane na zewnątrz. W przeciwnym razie możemy spowodować, że później w tym miejscu pojawi się ból.

Ćwiczenie drugie

Aby wykonać kolejną propozycję, przejdź do klęku podpartego, kładąc na macie przedramiona. Gumę zsuń nieco niżej, ale tak, by cały czas znajdowała się nad kolanami. Tym razem najpierw zacznij odwodzić w bok jedną nogę. Potem wykonaj tyle samo powtórzeń na drugą.

Ćwiczenie trzecie

Przejdź do leżenia na plecach. Taśma cały czas pozostaje nad kolanami. Zegnij nogi, opierając stopy o podłoże. Ręce połóż wzdłuż ciała. Pozycja polega na naprzemiennym unoszeniu ugiętych w kolanach nóg. Kolano unoszonej nogi kieruj do siebie. Razem z ruchem kończyn, podnoś z podłogi pośladki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.