Jak się rozciągać, aby wysmuklić talię? Rób te ćwiczenia codziennie rano. Efekty pojawią się w krótkim czasie

Jeśli jesteśmy narażeni na przewlekły stres, bardzo częstym miejscem, gdzie zacznie odkładać się nadprogramowa tkanka tłuszczowa są okolice talii. Poranna stretchingowa rutyna może jednak temu zapobiec.

Stretching jest polecany każdemu, kto trenuje. Dzięki niemu możemy odprężyć mięśnie po zakończonych ćwiczeniach, aby uniknąć kontuzji. Proste pozycje rozciągające znajdą też zastosowanie, gdy naszym celem jest wysmuklenie talii. Jak ćwiczyć, aby szybko cieszyć się z efektów?

Zobacz wideo Kasia Dziurska od dwóch miesięcy ćwiczy boks

Poranny stretching kluczem do smukłej talii? Te ćwiczenia naprawdę działają

Pozycja dziecka 

Świetnie rozciąga całego ciało, a także złagodzi wzdęcia, poprzez masaż brzucha. Trener Jill Whalen, wyjaśnia, że pozycja dziecka masuje brzuch i pobudza przepływ krwi oraz ruch w przewodzie pokarmowym. Aby poprawnie wykonać ćwiczenie, klęknij na podłodze i oprzyj pośladki na stopach. Tułów pochyl do przodu, ręce oprzyj o podłogę, opuść głowę. Zrób 5-10 głębokich oddechów.

Pozycja mostu

Mostek to kolejna pozycja, która rozciąga mięśnie brzucha. Poprawione krążenie oraz trawienie sprawią, że przy okazji wysmukli się nasza talia. Połóż się na plecach, ręce trzymaj wyprostowane po obu stronach ciała. Nogi zegnij w kolanach, twardo opierając stopy o podłoże. Unieś biodra w górę, przyciskając do ziemi dłonie i stopy, jednocześnie lekko odchylając głowę do tyłu. Zrób kilka oddechów i wróć do pozycji leżącej.

Skręcanie tułowia w pozycji siedzącej

Usiądź na macie. Zegnij lewe kolano i skrzyżuj je z prawym łokciem. Zrób kilka oddechów, wytrzymując stawiany przez ciało opór, po czym zmień strony i powtórz. Rozciąganie może również pomóc w rozciągnięciu dolnego odcinka pleców.

Niski wykrok

To nie tylko świetne ćwiczenie na biodra, lecz także pozycja, która pomoże w rozciągnięciu dolnej części ciała. Zacznij od przyjęcia pozycji deski na wyprostowanych rękach, a następnie jedną stopę przenieś i postaw w równej linii z dłońmi. Wyprostowaną do tyłu nogę możesz trzymać na lekko ugiętym kolanie. Postaraj się też, aby tylna noga opierała się tylko na palcach u stóp. Zrób kilka oddechów i zamień pozycje nóg.

Kot-krowa

Pozycja jest idealna do regulacji oddechu i łagodzenia bólu pleców. Jednak może również pomóc przy wzdęciach i wysmukleniu tali. Pozwólmy sobie na głębokie oddechy, powolne rozciąganie poszczególnych partii mięśni. Wykonajmy dokładnie i pomału każde powtórzenie, aż poczujemy się odprężeni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.