Czym jest trening EMOM? Takie ćwiczenia są niezwykle skuteczne i poleca je coraz więcej specjalistów

Trening EMOM cenią sobie zwłaszcza miłośnicy crossfitu. Ćwiczenia z tego zakresu rosną w popularność. Z pewnością już wkrótce będziemy o nich słyszeć bardzo często. Na czym polegają?

Jeśli natrafiliście ostatnio podczas szukania ćwiczeń na skrót EMOM - spieszymy z wyjaśnieniami. Za literkami stoi skrót "Every Minute on the Minute". Aby wykonać trening, stosujemy kilka prostych zasad. Dzięki nim, ćwiczenia staną się prostsze, ciekawsze i szybko przyniosą efekty.

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha

Trening EMOM - zasady

Najważniejszą zasadą jest reguła przywołana przez Sanę Shirvani, w rozmowie z magazynem "Women's Health". Sana podkreśla, że trening EMOM polega na wykonywaniu ćwiczeń w podanej liczbie powtórzeń przez 60 sekund. Jeśli wykonasz powtórzenia w krótszym czasie, pozostałe sekundy poświęcasz na regenerację. Kolejna minuta to przejście do następnej pozycji. Dzięki tej prostej zasadzie, ustalamy sobie czas na ćwiczenia i wykonujemy kolejne rundy. Dlaczego metoda się sprawdza?

Oszczędza czas

Dokładnie rozplanowany trening czasowo pozwala na maksymalną koncentrację i zaangażowanie. Jeśli szybko skończysz liczbę powtórzeń w danej minucie, masz czas na krótki odpoczynek, dzięki czemu kolejne powtórzenia zrobisz z uzupełnioną energią.

Reguły łatwo włączyć do swoich treningów

Z metodą EMOM zrobisz każdy trening. Wystarczy, że nastawisz stoper, który będzie odliczać kolejne minuty, a w tym czasie wykonasz swoje ulubione ćwiczenia.

Budują wytrzymałość i pomagają śledzić postępy

Na początku, przyjęta liczba powtórzeń każdego ćwiczenia, będzie wymagać więcej energii. W miarę postępów, zobaczymy, że na każdą pozycję poświęcamy coraz mniej czasu. Takie zauważalne efekty to prawdziwa motywacja do dalszego działania. EMOM zachęca do rywalizacji ze sobą i polepszaniu osiąganych wyników.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.