Dziesięć minut, trzy rundy, dwa ciężarki - jeden efekt. Tak wzmocnisz kondycję w prosty sposób

Ćwiczenia w domu nigdy nie były prostsze. Wystarczy znaleźć w sieci trening, który będzie się pokrywał z naszym celem. Jeżeli jest nim wzmocnienie kondycji i pobudzenie do pracy mięśni, ten zestaw sprawdzi się idealnie.

Proste ćwiczenia oporowe brzmią jak bajka? Trenerka Emma Obayuvana udowadnia, że jest to możliwe! Emma zaprezentowała dla "Stylist" zestaw składający się z trzech pozycji, do których wykonania potrzebujemy pary hantli. Ćwiczenia są na tyle proste, że bez problemu powtórzymy je samodzielnie w domu.

Zobacz wideo Halle Berry pokazała trzy ulubione ćwiczenia na ramiona

Dziesięciominutowy trening wzmacniający

Emma przygotowała prosty zestaw trzech ćwiczeń, do których potrzebny jest komplet hantli. Trenerka radzi, aby całość powtórzyć w trzech rundach. W jednej serii każdą pozycję powtarzamy dziesięć razy. Między każdą rundą zrób 60 sekund przerwy. Czas start!

Jak poprawnie wykonać plank żeby przynosił efekty? Ten wariant deski angażuje do pracy całe ciało. Jak poprawnie wykonać plank niedźwiedzi? MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Ćwiczenie pierwsze

 1. Stań prosto z podwiniętą kością ogonową, czyli tak, aby nie wyginać w żadną stronę dolnej części pleców. W każdej dłoni umieść lekki lub średniej ciężkości hantel.
 2. Ręce z ciężarkami trzymaj wzdłuż ciała.
 3. Umieść łokcie po bokach ciała, zginając ręce tak, aby dłonie z ciężarkami dotykały do ramion.
 4. Upewnij się, że pozycja jest stabilna, aby nie wymachiwać rękami.
 5. Opuść ręce do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie drugie

 1. W obu dłoniach pozostają hantle. Stopy rozstaw na szerokość bioder i lekko zegnij nogi w kolanach. 
 2. Zacznij odchylać się do przodu w biodrach, opuszczając hantle w kierunku podłogi, jednocześnie utrzymując wyprostowane w jednej linii plecy. W tym momencie powinnaś czuć mięśnie pośladków i ścięgna.
 3. Upewnij się, że ramiona są opuszczone i znajdują się z dala od uszu, jednocześnie cały czas trzymaj plecy płasko w jednej linii.
 4. Kiedy opuścisz hantle tak daleko, jak to możliwe, odchyl ramiona do tyłu, ciągnąc łokcie w górę, podczas gdy hantle ślizgają się po bokach ciała.
 5. Opuść ręce z powrotem w dół, a następnie pomału wyjdź z pozycji martwego ciągu, wciskając pięty w podłogę.

Ulubione ćwiczenia Jennifer Lopez Trener Jennifer Lopez zachęca, aby wypróbować te ćwiczenia wzmacniające MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Ćwiczenie trzecie

 1. Cały czas w każdej dłoni trzymaj hantel, zegnij ręce tak, aby ciężarki znalazły się na twoich ramionach.
 2. Zegnij kolana, wdychając powietrze.
 3. Wyprostuj ręce w górę, jednocześnie podnosząc się z przysiadu i wydychając głośno powietrze.
 4. Unieś ręce w górę, prostując je w łokciach, wydychając powietrze.
 5. Opuść ręce z powrotem w dół i ponownie ugnij kolana.
Więcej o: