Anna Lewandowska opowiedziała o dziesięciu krokach do zmiany myślenia: Staram się mieć optymistyczne podejście do życia

Anna Lewandowska zwróciła uwagę, jak proste zmiany w myśleniu mogą poprawić nasze samopoczucie i zdrowie. Trenerka przedstawiła dziesięć zasad, do których sama się stosuje.

Anna Lewandowska dużo uwagi poświęca na zadbanie o komfort psychiczny. Jak sama przyznaje, bardzo ważnym elementem codzienności jest szukanie pozytywów w każdej sytuacji. Trenerka opublikowała na blogu dziesięć prostych zasad, które sprawiają, że z większą radością i motywacją podchodzi do życia.

Zobacz wideo Anna Lewandowska trenuje boks. Zaraziła tym Klarę?

Anna Lewandowska stosuje dziesięć zasad pozytywnego myślenia

Staram się mieć optymistyczne podejście do życia i zawsze dostrzegać pozytywne aspekty każdej sytuacji. To pozwala mi cieszyć się małymi rzeczami, iść do przodu i nie przejmować się tym, na co nie mam wpływu - pisze na hpba.pl Anna.

Jakimi pomysłami podzieliła się Lewandowska ze swoimi czytelnikami?

Akceptuj siebie

Trenerka zauważa, że nie wszystko możemy zmienić, dlatego tak ważna jest nauka akceptacji oraz pracy nad sobą. Trzeba zdawać sobie sprawę, na co mamy realny wpływ, a co czasem należy odpuścić. Realny obraz samego siebie, a co z tym idzie, zauważanie wad i zalet sprawia, że z większą sympatią podejdziemy do swojej osoby, co później przekłada się na każdą inną relację.

 Kochaj innych

Otwarcie się na drugiego człowieka, a także wynajdywanie pozytywnych cech u drugiego człowieka sprawia, że dzień naprawdę staje się lepszy. Łatwiej jest funkcjonować w środowisku, gdzie panuje przyjazna atmosfera.

 Przewartościuj swoje życie

Lewandowska podkreśla, jak ważne jest zastanowienie się nad tym, co nadaje sens naszemu życiu. Koncentracja na priorytetach to podstawa!.

Wyznaczaj cele

Dążenie do realizacji swoich planów to praca nad sobą i realny wpływ na swoje życie. Choć czasem wymaga do poświęcenia sporej ilości czasu, satysfakcja ze swoich osiągnięć dodaje skrzydeł.

 Planuj

Niejednokrotnie powtarzam, że odpowiednie planowanie to klucz do sukcesu. Często nie jest łatwo, ale to jednak prawda, że odpowiednia organizacja zbliża do osiągnięcia wyznaczonego celu. Widzimy poszczególne kroki, które musimy poczynić i swoje postępy. To usprawnia działanie i pozwala dobrze zagospodarować cenny czas - czytamy na hpba.pl. 

 Nie zapominaj o regeneracji

Zbilansowana dieta oraz sen to dwa bardzo ważne elementy naszego życia, dzięki którym nasz organizm może nabrać sił po intensywnym wysiłku. Anna słusznie podkreśla, że czasem należy zwolnić, aby po zasłużonym odpoczynku, wrócić do realizacji celów ze zdwojoną siłą.

Zachowuj równowagę

Równowaga pomiędzy pracą a życiem osobistym to podstawa dobrego samopoczucia. Każdy z nas codziennie powinien znaleźć chwilę dla siebie i po prostu, choćby na kilka minut, wyłączyć się z codziennych obowiązków i złapać oddech.

 Dbaj o właściwą aktywność fizyczną

Aktywność fizyczna pomaga w walce ze stresem, rozładowaniu napięcia i wydzielaniu endorfin. Znalezienie ulubionego treningu i regularne ćwiczenia naprawdę mogą pomóc bardziej pozytywnie patrzeć na świat.

 Dbaj o zdrowe odżywianie

Zbilansowana dieta dopasowana do Twoich potrzeb wpływa na samopoczucie i efektywność podczas dnia. Pamiętaj, że zdrowo – nie znaczy nudnie i czasochłonnie! - tłumaczy Anna.

Czasem przeprowadzane kuchenne eksperymenty sprawią, że odkryjemy nowe smaki, a wspólne gotowanie dostarczy wiele radości.

 Ograniczaj stres

Ćwiczenia oddechowe, kilka chwil poświęconych medytacji czy skupienie uwagi podczas treningu. Sposobów na radzenie sobie ze stresem jest naprawdę dużo. A nauczenie się opanowania stresu może nam pomóc w wielu trudnych sytuacjach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.