John Wick to jedna z najbardziej wymagających ról w historii kina. "Ciało Keanu przeszło przez prawdziwe piekło"

Każdy fan serii filmów o Johnie Wicku z pewnością zadał sobie choć raz pytanie, w jaki sposób Keanu udało się osiągnąć taką kondycję. Wcielenie się w kultową postać nie było najprostszym zadaniem i wymagało wieloletnich przygotowań.

Keanu Reeves zachwyca zwinnością, szybkością, a sceny walki z jego udziałem dostarczają mocnych wrażeń. Postać Johna Wicka wymagała od aktora intensywnej pracy nad sylwetką. Czwarta część przygód bohatera otrzymała datę premiery na rok 2022. W sieci pojawiły się również informacje, które od lat zastanawiają widzów. Jak wygląda trening, który pozwolił Keanu odegrać rolę emerytowanego płatnego zabójcy?

Zobacz wideo "Matrix" - efekty specjalne zostały nagrodzone Oscarem

Trening Johna Wicka, czyli w jaki sposób Keanu Reeves zachowuje niesamowitą kondycję w kolejnych częściach kultowego filmu

Keanu Reeves przez wiele osób nazywany jest mistrzem sztuk walki oraz strzelanin rozgrywających się na wielkim ekranie. Aktor we wrześniu tego roku będzie świętować 57. urodziny. Powiedzmy sobie szczerze, po Reevesie nie widać upływającego czasu! Keanu wciela się w kolejnych bohaterów, którzy mają przed sobą wiele zadań wymagających świetnej kondycji. Zawsze wywiązuje się z postawionych warunków rewelacyjnie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wieloletnia współpraca Keanu z Patrickiem Murphym, trenerem odpowiedzialnym za trening wielu gwiazd Hollywood.

John Wick to jedna z najbardziej wymagających pod względem kondycji ról w historii kina. Choreografia, wraz z wieloma dyscyplinami walki, przewracaniem się, akrobacjami, jazdą konną, jazdą kaskaderską, treningiem strzeleckim i innymi różnymi ćwiczeniami z bronią oznacza, że ciało Keanu przeszło przez prawdziwe piekło - podkreśla Murphy w rozmowie z "Esquire".

Przez lata zadaniem Patricka była regularna praca nad kondycją Reevesa. W ten sposób przygotowania do kolejnych części Johna Wicka nie zaczynały się od zera.

Keanu ma naprawdę wiele zadań, między innymi cotygodniowy program ćwiczeń korekcyjnych, trening wytrzymałości mięśniowej, trening równowagi i stabilizacji, trening siłowy oraz ćwiczenia regeneracyjne, wraz z podnoszeniem ciężarów. Nie wiem, skąd czerpie motywację, ale wiem, że jego etyka pracy jest nie z tego świata. Przygotowuje się miesiącami w fazie przedprodukcyjnej i trenuje przez cały czas podczas zdjęć - dodaje Patrick Murphy.

Osobisty trener Reevesa dodaje, że plan zajęć zmienia się praktycznie co tydzień, ale zawsze zawiera kilka takich samych elementów, w tym ćwiczenia siłowe, pozycje z taśmami oporowymi oraz powtarzania kolejnych figur ze sztuk walki. Wśród przykładowych ćwiczeń, które poleca Murphy znalazły się m.in.:

  • pompki;
  • superman;
  • deska z rotacją bioder;
  • wypchnięcia bioder;
  • głębokie przysiady, wykorzystujące ciężar ciała;
  • brzuszki z wypchnięciem nóg.

Cały pojedynczy trening Keanu mieści się w 45 minutach, a zadanie jest proste. "Wystarczy" zrobić w tym czasie jak najwięcej rund. Każda runda składa się z dziesięciu powtórzeń każdego ćwiczenia.

 

Nie możemy się doczekać, aby po raz kolejny zobaczyć Johna Wicka w akcji!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.