Problem z boczkami? Nie z tym ćwiczeniem! Ten trening pomoże pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej

Chcesz w końcu zająć się tłuszczem, gromadzących się w boczkach? Pierwszym krokiem będzie zmiana diety, drugim - odpowiedni trening. Podpowiadamy, jakie ćwiczenia skutecznie walczą z problematycznym miejscem.

Jak zredukować zbyt dużą tkankę tłuszczową, zalegającą po bokach i - przy okazji - ujędrnić ciało w tym miejscu? Naszą odpowiedzią są proste, ale skuteczne ćwiczenia, które będziemy wykonywać regularnie. Z tłuszczem zalegającym przy szczycie mięśni skośnych walczy wiele z nas. To wyjątkowo denerwująca przypadłość, której można się pozbyć.

Zobacz wideo Turbospalanie. Trening odchudzający - 200 kcal w niecałe 15 minut

Trening spalający boczki. Proste ćwiczenia rozprawią się z problemem

Na samym wstępie przypomnijmy raz jeszcze, że ćwiczenia obiecujące pozbycie się tłuszczu z wybranej części ciała... nie istnieją. Nagromadzona tkanka spala się równomiernie z całego ciała. Dlatego najpierw tak ważna jest zmiana diety i ułożenie posiłków tak, aby występował deficyt kaloryczny, czyli sytuacja, gdy więcej kalorii spalamy, niż dostarczamy. Do planu dietetycznego dołączmy kilka spalających ćwiczeń.

Ewa Szabatin poleca te przepisy, aby podkręcić metabolizmProste przepisy Ewy Szabatin, które pomogą w podkręceniu metabolizmu.

Ćwiczenie pierwsze

Zejdź do klęku podpartego, a następnie oprzyj ciężar ciała o prawe przedramię, ustawiając je w taki sposób, aby łokieć znajdował się bezpośrednio pod barkiem. Wyciągnij w bok nogi, ciężar ciała ustaw na boku prawej stopy. Przytrzymaj pozycję bocznej deski przez 10-15 sekund, po czym powtórz ćwiczenie na lewą stronę.

Ćwiczenie drugie

Przejdź do klasycznej deski na prostych rękach, a następnie przyciągnij lewe kolano do prawej ręki. Po odstawieniu nogi na miejsce, od razu powtórz to samo z prawym kolanem i lewą ręką. Postaraj się szybko zmieniać pozycje. Kontynuuj przez 30 sekund.

Halle Berry nie odpuszcza treningówHalle Berry ujawniła, jakie są jej ulubione ćwiczenia siłowe. Stawia na trzy pozycje

Ćwiczenie trzecie

Umieść w każdej ręce dwulitrową butelkę z wodą. Trzymaj je na prostych rękach po bokach ciała i wykonaj spacer przez 30 sekund w prostej linii. Zrób 15 sekundową przerwę i powtórz ćwiczenie. W momencie, gdy robisz pauzę, odstaw butelki jednym ruchem, pochylając tułów do przodu, jednocześnie odstawiając na ziemię oba ciężarki.

Ćwiczenie czwarte

Tym razem połóż się na plecach na macie, a ręce ułóż wzdłuż ciała. Następnie unieś nogi w górę i wykonaj nożyce w poziomie. Pilnuj, aby podczas ćwiczenia kręgosłup nie odrywał się od podłoża.

Więcej o: