Problem z boczkami? Nie z tym ćwiczeniem! Ten trening pomoże pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej

Chcesz w końcu zająć się tłuszczem, gromadzących się w boczkach? Pierwszym krokiem będzie zmiana diety, drugim - odpowiedni trening. Podpowiadamy, jakie ćwiczenia skutecznie walczą z problematycznym miejscem.

Jak zredukować zbyt dużą tkankę tłuszczową, zalegającą po bokach i - przy okazji - ujędrnić ciało w tym miejscu? Naszą odpowiedzią są proste, ale skuteczne ćwiczenia, które będziemy wykonywać regularnie. Z tłuszczem zalegającym przy szczycie mięśni skośnych walczy wiele z nas. To wyjątkowo denerwująca przypadłość, której można się pozbyć.

Zobacz wideo Turbospalanie. Trening odchudzający - 200 kcal w niecałe 15 minut

Trening spalający boczki. Proste ćwiczenia rozprawią się z problemem

Na samym wstępie przypomnijmy raz jeszcze, że ćwiczenia obiecujące pozbycie się tłuszczu z wybranej części ciała... nie istnieją. Nagromadzona tkanka spala się równomiernie z całego ciała. Dlatego najpierw tak ważna jest zmiana diety i ułożenie posiłków tak, aby występował deficyt kaloryczny, czyli sytuacja, gdy więcej kalorii spalamy, niż dostarczamy. Do planu dietetycznego dołączmy kilka spalających ćwiczeń.

Ćwiczenie pierwsze

Zejdź do klęku podpartego, a następnie oprzyj ciężar ciała o prawe przedramię, ustawiając je w taki sposób, aby łokieć znajdował się bezpośrednio pod barkiem. Wyciągnij w bok nogi, ciężar ciała ustaw na boku prawej stopy. Przytrzymaj pozycję bocznej deski przez 10-15 sekund, po czym powtórz ćwiczenie na lewą stronę.

Ćwiczenie drugie

Przejdź do klasycznej deski na prostych rękach, a następnie przyciągnij lewe kolano do prawej ręki. Po odstawieniu nogi na miejsce, od razu powtórz to samo z prawym kolanem i lewą ręką. Postaraj się szybko zmieniać pozycje. Kontynuuj przez 30 sekund.

Ćwiczenie trzecie

Umieść w każdej ręce dwulitrową butelkę z wodą. Trzymaj je na prostych rękach po bokach ciała i wykonaj spacer przez 30 sekund w prostej linii. Zrób 15 sekundową przerwę i powtórz ćwiczenie. W momencie, gdy robisz pauzę, odstaw butelki jednym ruchem, pochylając tułów do przodu, jednocześnie odstawiając na ziemię oba ciężarki.

Ćwiczenie czwarte

Tym razem połóż się na plecach na macie, a ręce ułóż wzdłuż ciała. Następnie unieś nogi w górę i wykonaj nożyce w poziomie. Pilnuj, aby podczas ćwiczenia kręgosłup nie odrywał się od podłoża.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.