Trening z elementami baletu dla początkujących. Jak ćwiczyć barre w domu?

Barre to ćwiczenia nie tylko dla baletnic, lecz także każdego, kto chce rozciągnąć mięśnie oraz popracować nad koordynacją ruchową. Zawodowa trenerka poleca prosty zestaw podstawowych pozycji.

Andrea Rodgers jest profesjonalną baletnicą, która promuje taniec na Instagramie. Influencerka udowadnia, że proste ćwiczenia z sali baletowej możemy wykonać samodzielnie w domu. Do polecanych pozycji wystarczy nam drążek, który odmieni codzienne treningi. Oto jeden z polecanych przez Rodgers treningów dla osób początkujących.

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia

Barre dla początkujących. Kilka ćwiczeń dla tanecznych entuzjastów

Skąd nagłe zainteresowania takim rodzajem ćwiczeń? Tancerka zauważa, że barre niesie wiele możliwości rozwoju, a przy tym nie sprawia trudności przy samodzielnym trenowaniu.

Barre to wysokoenergetyczny trening o niskiej intensywności, oparty na zasadach tańca i pilatesu. Tonie tylko najlepszy sposób na wzmocnienie, wydłużenie i tonację mięśni, lecz także nacisk na cardio - dodaje Andrea w rozmowie z "PureWow".

Profesjonalistka zapewnia, że treningi są tak opracowane, aby wpływać właściwie na każdą grupę mięśni. Do samych zajęć wystarcza mata i drążek. Poniżej znajdziecie cztery podstawowe pozycje, polecane przez Rodgers.

Ćwiczenie pierwsze

Stań równolegle do drążka i oprzyj na nim jedną rękę. Wyprostuj plecy, stopy postaw blisko siebie. Utrzymując pozycję zegnij kolana i unieś z podłogi pięty. Zrób kilka przysiadów i poczuj, jak zaczynają się aktywować mięśnie łydek. 

Ćwiczenie drugie

Oprzyj o drążek lewą rękę, zegnij w kolanie lewą nogę i stań na jej palcach. Oprzyj prawą rękę na biodrze, odchyl prawą nogę w bok i wykonaj w ten sposób 15 powtórzeń. Zmień strony i powtórz wszystko, tym razem odwodząc lewą nogę.

Ćwiczenie trzecie

Cały czas stojąc równolegle do drążka, zrób duży rozkrok a następnie przysiad, w taki sposób, aby uda znalazły się równolegle do podłogi. Oderwij od podłoża piętę nogi, która znajduje się na zewnątrz drążka. Wykonaj w tej pozycji kilka przysiadów, po czym powtórz na drugą stronę.

Ćwiczenie czwarte

Rozstaw stopy w niewielkim, nie wykraczającym poza linię bioder, rozkroku. Jedna dłoń pozostaje na drążku. Drugą rękę wyciągnij przed siebie i trzymaj na wysokości klatki piersiowej. Stań na palcach i wykonaj kilka przysiadów, kierując kolana na zewnątrz.

Jeśli nie posiadamy drążka, za pomoc może nam posłużyć oparcie stabilnego krzesła. Jeżeli jesteście zainteresowani takim rodzajem treningu, koniecznie zajrzyjcie na Instagram Andrei, gdzie co kilka dni pojawiają się kolejne inspirujące ćwiczenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.