Nowe trendy w jodze. Tak urozmaicisz zajęcia w 2021 roku i podniesiesz efektywność wykonywanych ćwiczeń

Joga jest coraz chętniej wybieranym rodzajem treningu. Wiele osób zauważa, że po zajęciach mięśnie są dobrze rozciągnięte, a samopoczucie lepsze. W tym roku podkręcamy ćwiczenia i wprowadzamy kilka ulepszeń.

Joga już dawno przestała być kojarzona z monotonnym treningiem, który zdaje się nie przynosić żadnych efektów. Od kilku lat zajęcia mają bardzo dobrą passę i biją rekordy popularności wśród influencerek na całym świecie. W tym roku stawiamy na nowe warianty jogi. Oto cztery, które najbardziej zwróciły naszą uwagę.

Zobacz wideo Joga w domu dla początkujących

Trendy w jodze na rok  2021

Joga w wersji HIIT

Jak połączyć jogę i intensywne treningi interwałowe? Choć może się to nam kłócić, razem te dwa treningi tworzą świetne połączenie. Rozciągamy mięśnie, spalamy kalorie, wzmacniamy i tonizujemy całe ciało. Jeśli chcecie wypróbować takiej jogi, koniecznie zajrzyjcie na kanał "Fightmaster Yoga" na platformie YouTube, gdzie znajdziecie przykładowy półgodzinny trening.

Joga z terapią światła

Ten rodzaj treningu polecany jest zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy dzień jest zdecydowanie krótszy i mniej czasu spędzamy na dworze, a w tym na słońcu. Choć w Polsce ta metoda nie jest jeszcze popularna, uważamy, że już wkrótce pojawi się na ten temat więcej informacji. Terapeutyczna joga ze światłem polega na wykorzystaniu podczas sesji muzyki oraz odpowiedniego oświetlenia, którym jest alternatywne spektrum kolorów do niebieskiego światła, na które tak często narażone są nasze oczy. W ten sposób odprężamy ciało i umysł, wpływamy na koncentrację i odprężamy organizm od szkodliwego wpływu komputerów czy telewizorów.

Joga z elementami treningu siłowego

Podczas zajęć dobrze jest wykorzystać taśmy treningowe, hantle lub kettlebells. Wiele popularnych pozycji z jogi można urozmaicić o te dodatkowe akcesoria. W ten sposób poleca się urozmaicać treningi zwłaszcza dla mężczyzn, jednak z takim samym powodzeniem ciężarki mogą zastosować kobiety.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.