Jeden ciężarek i udany trening brzucha. Oto pięć wymagających ćwiczeń, które przyniosą świetne efekty

Jeżeli chcesz mieć umięśniony brzuch, na pewno zdajesz sobie sprawę, że czeka cię nieustająca praca. Znudziły ci się podstawowe ćwiczenia na macie? Czas na wykorzystanie małych hantli.

Trening możemy urozmaicić na wiele różnych sposobów. Dobrą metodą będzie wykorzystanie zestawu małych poręcznych ciężarków. Ćwiczenia na brzuch dobrze jest co pewien czas zmieniać, aby ciało nie przyzwyczaiło się do jednej formy ruchu. 

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha

Ćwiczenia na mięśnie brzucha z wykorzystaniem jednego ciężarka

Hantle dodadzą oporu, dzięki czemu mięśnie będą wykonywać większą pracę. Dodatkowo w ten sposób trenujesz koordynację oraz zachowanie równowagi. Zanim rozpoczniesz pamiętaj jednak, aby na samym początku wybrać najlżejsze ciężarki - jeśli użyjesz zbyt ciężkich, ćwiczenia przyniosą odwrotny skutek do zamierzonego.

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od przyjęcia pozycji wysokiej deski, z ramionami bezpośrednio nad nadgarstkami i nogami wyciągniętymi do tyłu. Przytrzymaj hantel prawą ręką. Napnij pośladki i unieś miednicę lekko w górę. Przesuń ciężarek w kierunku prawej stopy, a następnie przenieś go z powrotem do pozycji wyjściowej. Zrób kilka powtórzeń i powtórz ćwiczenie na lewą stronę.

Ćwiczenie drugie

Przyjmij pozycję bocznej deski, opierając ciężar ciała na zewnętrznej krawędzi lewej stopy. W prawą dłoń chwyć ciężarek i unieś go w górę na wyprostowanej ręce. Następnie obróć tułów w prawą stronę, jednocześnie opuszczając rękę z ciężarkiem. Wykonaj kilka powtórzeń, po czym zmień strony.

Ćwiczenie trzecie

Tym razem połóż się plecami na macie, a ciężarek złap oburącz i połóż za głową. Zegnij nogi w kolanach, stopy twardo oprzyj o ziemię. Następnie jednym ruchem unieś hantel w kierunku nóg i podnieś się z maty, przyjmując pozycję przysiadu, wytrzymaj kilka sekund i wróć do leżenia. Powtórz kilka razy.

Ćwiczenie czwarte

Pozostań w pozycji leżącej z hantlem złapanym oburącz i trzymanym za głową. Tym razem nogi trzymaj wyprostowane. Ćwiczenie polega na jednoczesnym oderwaniu od podłogi nóg i rąk z ciężarkiem, przyciągając je do siebie. Potem pomału opuść kończyny na ziemię, uważając na hantel. Pamiętaj, aby podczas całego ćwiczenia utrzymać ręce wyprostowane w łokciach.

Ćwiczenie piąte

Leżąc na macie, zegnij prawą nogę i oprzyj stopę o wewnętrzną część uda lewej nogi. Po raz kolejny załóż ciężarek za głowę. Unieś tułów z maty, wykorzystując do tego mięśnie brzucha. Unieś ciężarek zza głowy, a gdy przyjmiesz już pozycję siedzącą, wykonaj skręt w lewą stronę. Zrób kilka powtórzeń i zamień pozycje nóg.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.