Szybki trening cardio bez sprzętu. Świetnie rozgrzewa ciało i, przy okazji, pozwala spalić zbędne kalorie

Jeśli z powodów łakomstwa w tłusty czwartek, łapiesz się na wyrzutach sumienia, polecamy wypróbować poniższy trening. Dodatkowe kalorie odejdą w niepamięć.

Cardio to nie tylko bieganie, lecz także szereg ćwiczeń, które możemy wykonać bez użycia sprzętu. Ten rodzaj treningu umożliwia poprawę układu oddechowego oraz krążenia. Skutkuje też spalaniem zbędnych kalorii. Nawet po zakończeniu ćwiczeń, nasz organizm nadal pracuje na zwiększonych obrotach, co skutkuje przyspieszonym metabolizmem. Poniższe ćwiczenia są wyjątkowo proste i możemy je wykonać w każdych warunkach.

Zobacz wideo Czterominutowe wyzwanie treningowe na mięśnie brzucha

Pięć ćwiczeń cardio bez sprzętu

Ćwiczenie pierwsze

Stań w rozkroku na szerokość bioder. Unieś ręce tak, aby między przedramieniem i ramieniem powstał kąt prosty. Dłonie wyciągnij przed siebie. Zacznij bieg w miejscu, z wysokim uniesieniem kolan tak, aby dotknąć nimi do dłoni. Pamiętaj o napiętym brzuchu i wyprostowanych plecach. Kontynuuj przez 30 sekund i od razu przejdź do następnego ćwiczenia.

Ćwiczenie drugie

Wykonaj dokładny przysiad, po czym wyjdź z pozycji wyskokiem w górę. W ćwiczenie zaangażuj też ręce, kierując je do tyłu w momencie wyskoku. Wyląduj w przysiadzie i powtórz ćwiczenie dziesięć razy. Przejdź do kolejnego punktu, nie robiąc przerwy.

Ćwiczenie trzecie

Zejdź do pozycji deski na prostych rękach. Zwróć uwagę, aby dłonie znalazły się dokładnie pod linią ramion. Po przyjęciu właściwej pozycji od razu zejdź do deski na przedramionach, po czym szybko wróć do poprzedniej pozycji. Zrób dziesięć powtórzeń i ćwicz dalej!

Ćwiczenie czwarte

Przyjmij pozycję klęku podpartego, następnie unieś ciężar ciała, stając na palcach. Zrób kilka kroków do przodu, pilnując, by ręce były proste, a nogi cały czas oparte na palcach. Wróć, wykonując kilka kroków do tyłu. Zrób dziesięć powtórzeń takiego spaceru.

Ćwiczenie piąte

Pozostań w klęku podpartym, utrzymując się na palcach. Pilnuj, aby plecy były w jednej linii. Unieś lewą rękę i dotknij do prawego ramienia, po czym odstaw ją na ziemię i powtórz to samo na drugą stronę. W sumie wykonaj po dziesięć powtórzeń na każdą rękę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.