Post Daniela to dieta oparta głównie na warzywach i owocach. Pomaga schudnąć i oczyścić organizm toksyn. Na czym polega?

Glównym założeniem postu jest walka z nadprogramowymi kilogramami oraz oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn. Jak wygląda wprowadzenie go w życie?

Post, nazywany też dietą Daniela to nic innego, jak pewien rodzaj kontrolowanej głodówki. Choć nie jest to tradycyjny model diety, pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Oto jej najważniejsze zasady i produkty, o których opiera się cały jadłospis.

Zobacz wideo Jessica Mercedes przechodzi na dietę Adele

Post Daniela - zasady

Podstawową zasadą diety jest wyeliminowanie na ten czas mięsa oraz produktów mlecznych, ale też kasz, makaronów, pieczywa, produktów zbożowych, ziemniaków, strączków, bananów oraz winogron. Post ma trwać 40 dni. Co znajdzie się na ten czas w naszym jadłospisie?

  • Warzywa, takie jak: pietruszka, marchew, burak, rzodkiewka, kapusta, por, sałata, seler, pomidory, kalafior, dynia, cukinia oraz wszelkiego rodzaju kiszonki.
  • Owoce: jabłka, cytryny, grejpfruty.
  • Dodatki takie jak chrzan, kminek, majeranek i świeże zioła.
  • Napoje: woda, soki warzywno-owocowe.

Wyłączamy natomiast kawę, alkohol oraz mocne herbaty.

Kontrowersje wokół postu Daniela

Jak każda głodówka, post Daniela zakłada ograniczenie dziennej dawki kalorii, którą zmniejsza aż do 600 kcal! Ma to pomóc oczyścić organizm z zalegających drobnoustrojów, a w następnej kolejności z zalegającej tkanki tłuszczowej. Jednak tak mała dawka kalorii może być niebezpieczna dla zdrowia. Przejście na taką dietę absolutnie nie może być tylko naszą decyzją. Wcześniej należy się skontaktować z odpowiednim lekarzem. Możemy natomiast wykorzystać główną zasadę, dotyczącą ograniczania produktów odzwierzęcych, jednak zmniejszenie dziennej dawki kalorii do takiej liczby jest niebezpieczne dla zdrowia i lepiej go nie stosować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.